Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Jak odhalit falešná AirPods Pro od originálu?

Napsal

dne

Pokud se chystáte pořídit si poslední generaci bezdrátových sluchátek od Applu a vaše následující kroky nebudou směřovat přímo do Apple Storu, nebo některého z ověřených obchodů, pak vás rozhodně bude zajímat, jak nenaletět podvodníkům, se kterými se v poslední době mimochodem doslova roztrhl pytel. Mluvíme konkrétně o fake modelu sluchátek Apple AirPods Pro, které lze jen těžko rozeznat od originálu.

Téměř na každé inzertní stránce objevíte cenově výhodnou nabídku těchto „rozbalených sluchátek“ za třetinu původní ceny. V takovém případě je ale třeba spíše počítat s tím, že se jedná o povedenou 1:1 asijskou náhradu, která dokonale kopíruje jedinečnost kalifornského giganta. Připravili jsme si pro vás krátkou příručku a několik klíčových tipů, podle kterých poznáte, že nejedná o originální kousek, ale o chrastítka za pár stovek.

Nejrychlejším způsobem, jak odhalit falešná sluchátka, je naskenovat jejich sériové číslo, které najdete na vnitřní straně nabíjecího pouzdra. Poté, co najdete jedinečný kód AirPods Pro, navštivte oficiální webovou stránku checkcoverage.apple.com a zkontrolujte, zda vám ho Apple potvrzuje. Některé kousky mohou mít číslo vymyšlené, některé ho nebudou mít vůbec.

Krok 1: Naskenujte kód nacházející se na vnitřní straně nabíjecího pouzdra AirPods Pro

Toto je absolutně nejspolehlivější informace v našem průvodci, jak odhalit falešné AirPods. Každá sluchátka mají jedinečné výrobní číslo a potvrdit si to můžete přímo na oficiálních stránkách, kromě toho zjistíte, zda produkt ještě kryje standardní mezinárodní záruka či nikoliv.

jak odhalit falešné airpods pro

Zdroj obrázku: LegitCheck.app

Krok 2: Zkontrolujte difuzory na AirPods Pro

Ve druhém kroku této příručky, jak odhalit falešné Apple AirPods Pro, se přesuneme na horní část dvojice sluchátek a musíme zkontrolovat vzor difuzoru.

a) Difuzory na vnější straně

Nejprve si prohlédneme skutečné vs. falešné AirPods Pro na difuzorech na vnější straně a poté přejdeme na vnitřní stranu, abychom zkontrolovali difuzory i tam.

real vs falešné airpods pro

Zdroj obrázku: LegitCheck.app

Jak si můžete všimnout, dokonalá kopie není úplně dokonalá – má totiž šedý kovový obrys poblíž černých difuzorů. Na druhou stranu, originální verze Apple AirPods Pro nemá v blízkosti difuzorů šedý obrys a nikdy jej nebudou mít, na rozdíl od repliky AirPods Pro, které tento extra obrys obvykle mají. Kromě toho si také můžete všimnout, jak falešný AirPods Pro má difuzor na vnější straně vypadající větší než difuzor na autentických AirPods Pro.

Je to proto, že falešný difuzor AirPods Pro je trochu mimo zbytek sluchátek, zatímco autentický AirPods Pro má difuzor umístěný v řadě a na stejné úrovni se zbytkem materiálů.

b) Difuzory na vnitřní straně

Nyní, když víte, jak odhalit falešné Apple AirPods Pro kontrolou difuzorů na vnější straně, pojďme také přihlédnout k difuzorům na vnitřní straně.

falešné vs skutečné apple airpods pro

Zdroj obrázku: LegitCheck.app

Ve výše uvedeném skutečném falešném Apple AirPods Pro jsme poukázali na to, jak má falešný AirPods Pro jinou barvu obdélníku s kulatými hranami, který prochází kolem difuzoru na straně interiéru. Ve skutečnosti je autentický materiál AirPod Pro vedle difuzoru zbarven černě, což je trochu lesklé a odráží světlo, a falešný materiál AirPod Pro má tmavě šedou barvu, která neodráží žádné světlo.

Krok 3: Ověřte levý a pravý nápis na AirPods Pro

Nyní, když znáte několik způsobů, jak odhalit falešné AirPods Pro, přejdeme ke třetímu kroku v této příručce, jak zjistit falešné AirPods Pro a proto musíme zkontrolovat jejich nápis. I když se jedná opravdu o drobný detail, replikovaným kouskům většinou výrobci z nějakého důvodu zapomenou umístit značky, konkrétně pak na pravém sluchátku chybí označení „R“ který znamená pravé ucho.

Na originálním kousku se nikdy nesetkáte s tím, že by chyběly potisky „L“ a „R“ nebo že by vybledly – rozdíl je totiž především v kvalitě materiálu.

legálně zkontrolujte vzduchové lusky

Zdroj obrázku: LegitCheck.app

Krok 4: Falešné vs skutečné reproduktory AirPods Pro

Nyní přejdeme k hlavním reproduktorům, které jsou v podstatě téměr celé ukryté v uších nositele. Samozřejmě i tady musíme oproti originálním AirPods Pro hledat rozdíly. Kromě odlišné barvy difuzorů jsou i reproduktory šedivější. Jak si můžete všimnout, na replikovaném modelu je menší hustota materiálu, který tvoří reproduktor. Níže jsme propojili stejný skutečný vs falešný obrázek AirPods Pro, ale s přiblíženým zobrazením, abyste tomu lépe porozuměli.

Jak můžete vidět na obrázku falešného vs skutečného AirPods Pro, chyby jsou tentokrát jasnější. Kromě chyby hustoty materiálu si také můžete všimnout, jak fake postrádá stříbrně zbarvený materiál vedle černého reproduktoru.

airpods pro legitimní kontrolu

Zdroj obrázku: LegitCheck.app

Krok 5: Zkontrolujte spodní stranu AirPodu

Pokud jde o pátý krok v této příručce, jak zjistit falešné profesionály AirPods, budeme analyzovat spodní stranu, zejména pak odlišnou velikost kovu. Napodobenina má větší rozměry oproti originálu a už na první pohled to nesedí.

jak odhalit falešné airpods pro

Zdroj obrázku: LegitCheck.app

Krok 6: Skutečná vs falešná boční mezera AirPods Pro

U šestého kroku našeho falešného vs skutečného průvodce Apple AirPods Pro budeme znovu analyzovat Apple AirPods Pro ze strany. Mezera na straně neoriginálu je delší na výšku, ve srovnání s originálem, který je kratší. Kromě výšky si můžete také všimnout, jak falešná verze vypadá na šířku větší.

real vs falešné airpods pro

Zdroj obrázku: LegitCheck.app

Zdroj: LegitCheck.app

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články