Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Co dělat v případě, když Apple Watch nelze zapnout

Napsal

dne

Problémy s Apple Watch jsou opravdu výjimečné. Jediná věc, na kterou si majitelé tohoto zařízení obvykle stěžují, je špatná autonomie. Již několik let nejsme schopni zajistit, aby naše chytré hodinky Apple vydržely nabité alespoň dva celé dny. Někdy se však tato nositelná elektronika může dostat do daleko složitější situace, například se jednoduše odmítnou zapnout. Ať už se s vašimi hodinkami stane cokoliv, rozhodně byste neměli panikařit. Je mnohem lepší zkontrolovat všechna možná nastavení, zcela odstranit chyby softwaru a pokud to nepomůže až teprve poté kontaktujte servisní středisko.

Jak zjistit, zda se Apple Watch nabíjejí

Je jasné, že pokud se Apple Watch nezapnou, první věc, která každého uživatele napadne, jsou problémy s nabíjením. Hodinky se totiž mohou každou chvíli vybít a vybitou baterii Apple Watch můžete ztratit z dohledu. Navíc každý ví, že tento gadget má velké problémy s autonomií. Chcete-li zkontrolovat, zda se vaše hodinky správně nabíjí, připojte ke kabelem k síti. Poté by se na obrazovce měl rozsvítit speciální indikátor v podobě zeleného blesku. To znamená, že se vaše hodinky nabíjejí. Někdy může být nutné stisknout a podržet boční tlačítko, abyste zkontrolovali, zda se Apple Watch opravdu nabíjejí. Pokud se na obrazovce objeví ikona nabíjení, je vše v pořádku.

Pokud se po nabití hodinek na Apple Watch rozsvítí ikona červeného blesku, nebojte se. Jde s největší pravděpodobností o to, že vaše hodinky jsou jednoduše vybité na úroveň nižší než 20 %. Nechte hodinky nabíjet a časem se červený blesk na Apple Watch změní na zelený. V případě, že se na displeji objeví ikonka nabíjecího kabelu a červený blesk, pak nechte zařízení nabíjet minimálně 30 minut. S největší pravděpodobností se po nějaké době zapnou. Pokud se ale stane, že hodinky vůbec nereagují, ani na stisk bočního tlačítka, pak je problém poněkud vážnější.

Apple Watch se přestaly nabíjet

Existuje několik různých důvodů, proč se Apple Watch přestaly nabíjet. Všechny jsou rozděleny na software a hardware. Je jasné, že pokud vám hodinky nedávno spadly z velké výšky nebo přes ně přejelo auto, nebudeme vám schopni pomoci, v takovém případě musíte kontaktovat přímo servisní středisko. Pokud nedošlo k mechanickému poškození Apple Watch, pokusme se problém vyřešit pomocí několika jednoduchých kroků:

  • Ujistěte se, že je nabíjecí kabel zcela zasunut do nabíječky a do zásuvky.
  • Pokud jsou hodinky nové, nezapomeňte odstranit fólii z nabíjecího puku, na který jste Apple Watch nasadili.
  • Suchým hadříkem očistěte zadní stranu hodinek a samotný nabíjecí tablet od všech nečistot.
  • Ujistěte se, že po umístění Apple Watch na nabíjecí stanici byla pozice hodinek zarovnána s magnety. To je obvykle slyšet jako malé cvaknutí.
  • Zkontrolujte, zda se vaše Apple Watch nabíjí jinou nabíječkou. Je možné, že příčina poruchy spočívá ve vašem kabelu. Pro testování používejte pouze originální kabel, který je součástí dodávky.

Jak vynutit restart Apple Watch

Pokud se vaše Apple Watch odmítají zapnout a všechny předchozí tipy nepomáhají, doporučuji zkusit vynutit restart Apple Watch. Sám Apple doporučuje provést tento postup v případě nouze. A samozřejmě v žádném případě nerestartujte Apple Watch v tomto režimu, pokud se watchOS právě aktualizuje.

Chcete-li vynutit restart Apple Watch , postupujte podle návodu:

  • Stiskněte současně boční tlačítko a korunku Digital Crown.
  • Podržte obě tlačítka po dobu 10 sekund, dokud se nezobrazí ikona jablka.
  • Po restartu počkejte, až se hodinky načtou.

V zásadě tyto tipy ve většině případů stačí. Apple Watch přesto nejsou gadget, který se každých pár dní porouchá. Většina uživatelů sem ani neinstaluje aplikace, takže problémy jsou extrémně vzácné. Pokud vám rada nepomohla, měli byste přemýšlet o tom, že byste hodinky vzali do servisního střediska, i když existuje několik dalších nuancí.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články