Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Co dělat, když widgety na iPhone nefungují

Napsal

dne

Widgety v iOS jsou velmi užitečná věc. Jednak poskytují potřebné informace, například předpověď počasí, a jsou i docela pěkně vykreslené. Nicméně pořád chybí dostatečná interaktivita. Klepnutím na widget Apple Music totiž nezískáte rychlý přístup k ovládacím prvkům hudby nebo posouvání seznamu skladeb a pouze otevřete odpovídající aplikaci na iPhonu. Říká se, že v nadcházející verzi systému iOS 16 se widgety změní a budou lepší, nicméně na to si ještě budeme muset pár měsíců počkat. Dost často se stává, že se widgety neaktualizují nebo se na obrazovce smartphonu vůbec nezobrazují. Poradíme vám, jak tento nepříjemný problém snadno vyřešit.

Widget počasí pro iPhone se neaktualizuje

Widget pro předpověď počasí na iPhonu patří k nejoblíbenějším, ale občas se špatně aktualizuje, nebo se předpověď nezobrazuje vůbec. Je třeba přejít do Nastavení > Soukromí > následně vybrat položku „Služby určování polohy“ a ujistěte se, že je přepínač v režimu aktivní. Poté přejděte níže a klikněte na Počasí – u tohoto políčka vyberte při použití aplikace nebo widgetů – widget tak aktualizuje předpověď nejen při vstupu do samotné aplikace Počasí, ale také na Domovské obrazovce, kde se nachází. Důrazně doporučujeme, abyste v tomto odstavci povolili také „Přesnou geolokaci“, aby widget určoval nejen město, ale také oblast, kde se nacházíte.

Jak povolit aktualizaci na pozadí

Dalším důvodem, proč widget nefunguje nebo zobrazuje nesprávné informace, je to, že je zakázáno obnovování aplikací na pozadí. Tato funkce šetří energii baterie, ale zabraňuje aplikacím a jejich widgetům přijímat nová data na pozadí. V takovém případě přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace obsahu. Ujistěte se, že je v části Aktualizace obsahu povolena Wi-Fi a mobilní data. Poté najděte v seznamu aplikaci, jejíž widget nefunguje správně a přesuňte posuvník do aktivní polohy.

Widget přestal fungovat na iPhone

Důvodem, proč se widget nespustí, může být často zastaralá verze aplikace. Často se to stane, když přeskočíte 2-3 aktualizace nebo nenainstalujete aktualizace po dobu několika měsíců. Pokud widget nefunguje, přejděte do obchodu App Store a zkontrolujte dostupné aktualizace aplikací a poté je nainstalujte. Stojí za zmínku, že widget se může přestat spouštět nebo aktualizovat kvůli zapnutému režimu úspory baterie. Když je zapnutá úspora energie, přestanou přicházet některá oznámení, sníží se rychlost procesoru a vypne se obnovování na pozadí.

Kromě nabíjení může váš iPhone také šetřit provoz mobilních dat. Užitečná funkce, která se jmenuje Režim malého objemu dat vám pomáhá zejména při cestování: snižuje spotřebu internetu a přenesených dat. Jak tuto funkci vypnout? Otevřete Nastavení > vyberte Mobilní data > klepněte na Možnosti mobilních dat, vyberte Využití dat a vypněte Režim malého objemu dat.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články