Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Co dělat, když se iPhone přehřál na slunci?

Napsal

dne

Do většiny měst naší země zavítalo opravdové horké léto a s ním mají uživatelé chytrých telefonů a tabletů problémy s přehříváním svých zařízení. Je velmi příjemné vyrazit někam do přírody a brouzdat po internetu na čerstvém vzduchu, číst si oblíbené knihy z obrazovky svého gadgetu, dívat se na film nebo jen tak pracovat. Největším potěšením je dělat to všechno na břehu nějakého rybníka pod sluncem – to však může negativně ovlivnit vaše zařízení. V tomto článku se společně podíváme na to, jak můžete zabránit přehřívání iPhonu nebo iPadu. A co dělat, když se zařízení vypnulo? Poradíme vám!

Nejlepší rada, jakou jsem kdy slyšel, jak se vyhnout přehřátí smartphonu nebo tabletu venku, je nebrat s sebou žádné z těchto zařízení. Nic špatného se nestane, pokud nebudete několik hodin online. Na jednu stranu je to dobrá rada, ale na druhou si ne každý může dovolit zůstat mimo přístupovou zónu byť jen pár hodin. Někteří mají malé děti, jiní mají staré rodiče a další mají práci. To vše ukládá určitou zodpovědnost a nutí vás zůstat online i na dovolené.

Pokud se stalo, že jste si na dovolenou vzali svůj iPhone nebo iPad, dodržujte tato doporučení, aby se vaše zařízení nepřehřálo:

  • Při řízení nepokládejte svůj smartphone na přední část vozu. Většina slunečních paprsků se do auta dostává přes čelní sklo. Samotný panel se zahřívá a s ním i vše, co tam leží. Je lepší dát zařízení někam do odkládací přihrádky nebo je vůbec nevytahovat z kapes. Každopádně používání smartphonu za jízdy není bezpečné.
  • Nenabíjejte svůj gadget na přímém slunci. Ani použití powerbanky vás neochrání před přehřátím. Jakékoli nabíjení zvyšuje teplotu zařízení, takže je lepší tyto manipulace provádět v jiném čase.
  • Jakákoli hra zvyšuje zátěž procesoru což zahřívá celé zařízení. Topí nejen z venku, ale díky náročným operacím i uvnitř.
  • Vypněte automatický jas a upravte jej sami. Na přímém slunci jej světelný senzor automaticky vytočí na maximum, aby byly informace čitelné. Moderní smartphony v automatickém režimu mohou dosáhnout výrazně vyšších rychlostí než v manuálním režimu. Vzhledem k tomu, že slunce bude neustále kolem, jas se automaticky nesníží a smartphone nebo tablet na to vynaloží obrovské množství energie a přehřeje se.
  • Nenechávejte svůj smartphone venku na přímém slunci. Ať jste kdekoli, ať už je to pláž nebo chata, snažte se mít zařízení ve stínu. Pokud tam není stinné místo, tak ho dejte alespoň do batohu nebo přikryjte ručníkem.

Co dělat v případě, že se iPhone vypnul a nejde zapnout?

Pokud se tak stalo, že přesto došlo k přehřátí a zařízení se přepnulo do příslušného režimu, nepropadejte panice. Stačí ho dát na chladné místo, kam nedosáhne slunce. Pokud takové místo okolo sebe nemáte, tak ho alespoň stačí izolovat od přímých paprsků. Smartphone nebo tablet není třeba dávat do mrazáku, jak radí někteří řemeslníci. Náhlá změna teploty může nepříznivě ovlivnit zařízení. Bude nějakou dobu trvat, než vychladne a váš gadget se poté automaticky vrátí do funkčního stavu.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články