Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Nabíjet starší iPhone přes MagSafe se nevyplatí. O kolik je pomalejší?

Napsal

dne

Vedle modelů iPhone 12 představila společnost Apple také novou nabíječku MagSafe za 39 $, která má pracovat s magnety ve všech modelech iPhone 12 a je schopna nabíjet maximálně 15 W. Nově představenou nabíječku MagSafe je technicky možné použít se staršími iPhony, ale není to dobrý nápad, protože nabíjení u zařízení jiných než iPhone 12 je opravdu pomalé. Zahraniční portál MacRumors vyzkoušel experiment u modelu iPhone XS Max, přičemž zařízení vybil na 1 procento a přepnul ho do režimu Letadlo.

Při prvním testu nabila nabíječka MagSafe výše uvedený telefon na 13 procent za 30 minut a ve druhém testu byl výsledek téměř shodný. Rozhodli se tedy použít certifikovaný model 7.5W Qi od Belkinu, přičemž za stejnou dobu se kapacita dostala až na 25 procent. Pro ty, kteří nemají ‌iPhone 12‌ a uvažovali o zakoupení nabíječky MagSafe pro použití se starším ‌iPhone‌, pak na to zapomeňte. Výhodnější je pořídit si standardní řešení, třeba od výrobců třetích stran. Nabíječka MagSafe bude fungovat přesně podle očekávání pouze s novými modely. Úplně nejrychlejším řešením je pak nabíjení pomocí kabelu Lightning na USB-C a 20W napájecího adaptéru, kdy jste schopni během půl hodiny dobít až 50 procent z celkové kapacity. To je však logické, protože při bezdrátovém dobíjení se ztrácí určité množství energie i během zahřívání.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články