Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Microsoft chce umístit herní služby xCloud do App Store.

Napsal

dne

Digitální obchod App Store má spoustu omezení. Aby společnost Apple zajistila pořádek ve svém obchodě s aplikacemi, s výjimkou publikace škodlivého nebo potenciálně nebezpečného softwaru, byl vytvořen soubor pravidel, která musí dodržovat všichni vývojáři, jenž chtějí nabízet svůj software uživatelům iOS. Navzdory poměrně přísné povaze požadavků, které v Cupertinu představili vývojovým studiím, to donedávna nikoho zvlášť neobtěžovalo. Pokud si pamatujete, Apple toto léto odmítl schválit herní aplikaci pro streamování xCloud v App Store. Hlavní představitelé to vysvětlili skutečností, že hry nabízené službou jsou spouštěny v cloudu a uživatelé pouze řídí živé vysílání zasíláním příkazů na vzdálený server.

Tato zpráva způsobila pobouření mezi uživateli i vývojáři. Proto společnost Apple provedla změny v pravidlech pro publikování softwaru v App Store a objasnila požadavky na herní služby. Ale protože se ukázalo, že požadavky jsou neslučitelné s konceptem cloudového hraní, xCloud zůstal pozadu. Microsoft však hodlá získat ústupky od společnosti Apple.

Kdy bude vydán xCloud pro iOS

Cloudové hraní je jedinečný koncept, který se do iOS dosud nedostal. Podle Phil Spencera, vedoucího herní divize společnosti Microsoft, stále očekává, že bude svou herní službu hostovat v App Store. Navzdory skutečnosti, že Microsoft nebude schopen poskytnout svému cloudu hry ke kontrole, plánuje společnost najít společnou řeč s Apple v případě publikování xCloud v obchodě s aplikacemi pro iOS. Jak Spencer objasnil, Microsoft a Apple jsou zapojeny do dialogu o tomto tématu a zkoumají různé způsoby interakce, které budou respektovat zájmy každé strany.

Proč v App Store nejsou žádné cloudové herní služby? Apple zakázal publikování cloudových herních služeb v App Store, ale Microsoft chce toto pravidlo obejít. Jen před několika týdny Apple upravil pravidla, že v katalogu mohou být publikovány pouze ty služby, které otevírají přístup k hrám umístěným výhradně v App Store. Vývojáři je budou moci skrýt před uživateli bez předplatného, ​​ale je naprosto nezbytné umístit samotné hry do katalogu. Jedná se o jasnou překážku, kterou společnost Apple vytvořila, aby blokovala cloudovým službám přístup k App Store, a proto je těžké si představit, jak to bude Microsoft schopen překonat.

Navzdory skutečnosti, že by teoreticky mohl Microsoft poslat hry, které nabízí jako součást xCloud, ke kontrole, nic z toho nebude. Mluvíme nejen o konzolových hrách, které nejsou v souladu s pokyny společnosti Apple, ale musí být také staženy do samotných zařízení a nesmí být streamovány z cloudu. V zásadě funguje Netflix podle stejného modelu, který nabízí správu vývoje televizních pořadů, jako je Black Mirror, ale Apple má zjevně svou vlastní vizi této situace, a proto si ani neumím představit, jak xCloud pronikne do App Store.

Microsoft xCloud on iOS is Probably Dead in The Water

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články