Sledujte nás na sociálních sítích

Všechny příspěvky

Mac mini 2020 nabízí exkluzivní procesor Apple M1. Jaké jsou další novinky?

Napsal

dne

Konečně jsme dočkali. Apple na dnešní konferenci představil svůj první procesor pro počítače Mac. Kromě ultratenkého modelu MacBook Air se aktualizace dočkal také Mac mini, který získává na popularitě zejména kvůli svým kompaktním rozměrům, pořizovací ceně a skvělému výkonu. Právě ve spojení s novým procesorem Apple M1 posouvá zařízení ještě na vyšší úroveň. Jak bylo uvedeno během prezentace, oproti předchozí generaci nabízí až 3x vyšší výkon, což ocení každý, kdo se letos chystá do nového modelu jít. Co se týká grafického čipu, ten nabízí celkem osm jader, což zajistí až 6x vyšší výkon oproti poslední generaci. 

Apple M1 je systém na čipu (SoC) s neuvěřitelnými 16 miliardami tranzistorů. Na jediném miniaturním čipu je integrované CPU, GPU, Neural Engine, rozhraní a spousta dalších komponent. M1 s ohromným výkonem, jedinečnými technologiemi a vrcholnou energetickou úsporností není jen další krok ve vývoji Macu. Je to úplně jiná třída. Co se týká výše uvedené grafiky, 8jádrové GPU čipu M1 je jednoznačně nejvyspělejší grafický procesor, jaký kdy Apple vyvinul. Je to vůbec nejrychlejší integrovaná grafika v osobním počítači a zvyšuje grafický výkon Macu mini na neuvěřitelný šestinásobek. Na tak malou krabičku je to přímo šílený výkon.

Jedna RAM vládne všem. Čip M1 pracuje až se 16 GB superrychlé jednotné paměti. Tenhle souvislý blok paměti s vysokou propustností a nízkou latencí umožňuje aplikacím efektivně sdílet data mezi CPU, GPU a Neural Enginem. Takže všechno odsýpá rychle a plynule. Vzhled zůstává stejný, dokonce se Apple vrátil ke klasickému stříbrnému tělu, namísto vesmírně šedé variantě. Základní varianta s čipem Apple M1 s 8jádrovým CPU, 8jádrovým GPU a 16jádrovým Neural Enginem (256GB SSD, 8GB RAM) vychází na 21 990,00 Kč, což je opravdu skvělá cena. Pokud chcete větší výkon, můžete zvolit variantu s čipem Apple M1 s 8jádrovým CPU, 8jádrovým GPU a 16jádrovým Neural Enginem (512 GB SSD, 8GB RAM), která vychází na 27 990,00 Kč.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články