Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Který MacBook vybrat do školy? Tohle je nejlepší řešení

Napsal

dne

Studentské období nám po slunečných prázdninách opět začíná. Ať už jste rodičem, nebo pubertálním školákem a čtete tyto řádky, pak vás bude určitě zajímat, jak sebe, nebo své dětičky co nejlépe vybavit na začínající školní rok. Obzvlášť na středních a vysokých školách je přenosný MacBook v podstatě nepostradatelným předmětem. V dnešní době ale začíná být laptop či počítač neodmyslitelnou standardní výbavou i mladších dětí. Využijí ho kromě svých aktivit především na domácí úkoly, nebo interaktivní výuku na internetu.

Osobně za nejlepší studentský notebook považujeme MacBook Air 13,3” odpovídající všem požadovaným kritériím. Tyto počítače jsou totiž velmi lehké, cenově dostupné a navíc hardwarově spolehlivé. Výhodou je pak i dlouhá výdrž na baterii, což využijí studenti, kteří si ve škole nevystačí jen se zápisníkem a perem. Odrazuje vás odlišný operační systém macOS? Pak není třeba se ničeho bát. V dnešní době jsou totiž na MacBook k dispozici různé aplikace potřebné pro školní aktivitu a dokonce mnohdy i zcela zdarma.

“Vybíráte počítač na poslední chvíli? Pak nezoufejte. Stačí jen vybrat, objednat a my vám jej doručíme co nejdříve až domů.” 

Přestože mají Apple počítače vyšší pořizovací hodnotu, než například konkurenční Acer či Asus, takový finanční rozdíl má své opodstatnění a to zejména odlišnou kvalitou a zpracováním. Kromě toho vám ale poradíme, jak při nákupu výrazně ušetřit své peníze, aniž byste se museli omezovat. Vybrat totiž můžete použitý MacBook za výhodnější cenu a to včetně záruky. Proč se jedná o rozumnější rozhodnutí vám vysvětlíme v dalších odstavcích.

Jaké parametry sledovat při výběru?

Výběr MacBooku pro malé školáky či středoškolské studenty automaticky neznamená veliký zásah do rodinného rozpočtu. Mladším ročníkům totiž k vyučování, nebo domácím úkolům vystačí základní konfigurace, která nevyžaduje extra výkonný procesor. 

Vystačí si tedy klidně s levným notebookem do deseti tisíc. Mimochodem, na e-shopu MacBookarna.cz hravě pořídíte spolehlivý MacBook Air 11,6” již od 6.999 Kč. Skvělým parametrem je i menší, nicméně dostačující obrazovka, která bude na interaktivní obsah, on-line výuku či zábavu bohatě stačit. Tato modelová řada byla po představení určena zejména na kancelářskou činnost, což odpovídá kritériím menších školáků.

Pokud vaše dětičky mají za úkol psaní seminárek a vyhledávání informací na internetu, vždy jim bude stačit základní konfigurace. Připadá vám obrazovka o této úhlopříčce příliš malá? Pak doporučujeme zvolit alternativu, která je taktéž cenově dostupná. Větší pracovní plochu zajistí celosvětově oblíbený MacBook Air 13,3” jenž pořídíte od necelých deseti tisíc. U takového modelu pak mnohdy získáte třeba i větší paměť RAM, nebo SSD úložiště. Hledáte ideální kompromis? Pak je třináctka naprosto dokonalým řešením.

Složitější rozhodování nastává v okamžiku, kdy je potřeba spouštět náročnější programy, nebo pracovat s grafikou. Za nové počítače od Applu zaplatíte mnohdy klidně 30 tisíc korun, nicméně na MacBookárna.cz dokážete ušetřit také nákupem výkonnějšího notebooku. V nabídce jsou totiž CTO modely s konfigurací na zakázku, ale i novější, výkonnější varianty s procesory Apple Silicon. Stačí si jen vybrat, dokud jsou skladem!

Při výběru notebooku do školy vás bude zajímat následující: V první řadě pořizovací cena. Ta se většinou odvíjí od celkového výkonu – čím vyšší výkon vyžadujete, tím se částka zvyšuje. Mnohdy ale není potřeba investovat desítky tisíc, ale naprosto postačí levnější mašina. Další v pořadí je operační systém. Výhoda MacBooku? Jakmile jej jednou zakoupíte, už nikdy nemusíte řešit výdaje za novější verzi macOS – pokaždé ji máte zdarma. Důležité je správně zvolit kapacitu disku – i školní notebook si totiž zaslouží dostatečně velký prostor na ukládání souborů, multimédií a instalaci aplikací. I když je dnes všechno on-line a ukládá se do cloudových disků, rezerva se bude vždycky hodit.

Dbejte také na výdrž baterky. MacBook by měl totiž ideálně fungovat i bez neustálého připojení k napájecímu kabelu – obzvlášť, pokud má sloužit jako parťák do školní lavice. Rádi vám na přání sdělíme aktuální kondici konkrétního modelu počítače na MacBookárna.cz.

Student technického oboru. Nadšený programátor

V tomto směru je třeba investovat do počítače více finančních prostředků. Na tyto činnosti bude totiž lepší zvolit MacBook Pro s vyšším výkonem, který zvládne mnohonásobně rychleji náročnější operace. Ať už máte doma mladého studenta technických oborů, nadšeného programátora, nebo začínajícího grafika, v takovém případě na počítači určitě nešetřete. Při výběru MacBooku pro středoškoláky se tedy více soustřeďte na výkon procesoru, grafickou kartu, kapacitu a typ disku, nebo rozlišení displeje. 

Za takový počítat můžete v obchodě utratit klidně až 30 tisíc korun. Naštěstí ale pořídíte stejně výkonný počítač o mnohonásobně levněji na MacBookarna.cz a v případě, že nejste schopni položit celou částku, využít můžete klidně nákupu na splátky. Potěšte svého středoškoláka, který si tak může naplno užít výkonnější notebook a vykazovat ještě lepší výsledky. Navíc už na střední škole se začíná pracovat s grafickými programy, pak se MacBook Pro 13,3” náramně hodí. Je ale třeba počítat s tím, že takové počítače nejsou určeny ke hraní her, ale spíše na produktivitu, komfort a spolehlivost při využívání.

Výhodou takového MacBooku je, že jde o investici opravdu na několik let. Všeobecně kvalitnější provedení navíc zajistí delší životnost. Dostatečný výkon zároveň znamená, že se po dvou letech nebudete muset dívat po novém stroji. Proč klidně zvolit použitý, nebo repasovaný kus počítače? Takové zboží je důkladně zkontrolováno, vyčištěno a případné problémy ihned vyřešeny servisním technikem. Kromě toho máte rovnou předinstalovanou nejnovější verzi operačního systému. Případné vady můžete řešit v rámci 12 měsíční záruky, kterou na MacBookárně automaticky získáváte. 

“Tuto publikaci a všechny zmíněné informace týkající se správného výběru MacBooku pro studenty pro vás připravil Michal Dvořák z MacBookarna.cz, která mimochodem existuje na trhu již desátým rokem a za tuto dobu zprostředkovala tisíce úspěšných obchodů.”

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články