Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Které Apple zařízení získá jako první mini-LED displej?

Napsal

dne

Vzhledem k tomu, že se Apple v nejbližší době nechystá přerušit vztahy s pevninskou Čínou a nehrozí ani přesunutí výroby komponentů kamkoli po světě, rozhodl se rozšířit svůj seznam dodavatelů, opět na stejném území. Tentokrát navázal spolupráci se společností Sanan Optoelectronics, která řeší výrobu mini-LED diod, stejně jako současný dodavatel Epistar. Nicméně kvůli vyšší poptávce bylo třeba navýšit kapacity, což naznačuje tomu, že se blíží éra nových displejů. Otázka zní, jak dlouho bude partnerství fungovat.

Apple je totiž znám krutým přístupem ke svým dodavatelům, ať už vyrábí cokoliv. Těm, kteří zůstali takticky snižuje nákupní ceny komponenty na absolutní minimum a požaduje přemrštěnou kvalitu za co nejnižší náklady. Na druhou stranu Apple přesně dodržuje svoji stranu kontraktů a její objemy objednávek jsou obrovské, což pro menší firmy znamená skvělá finanční příležitost. Sanan Optoelectronics se ukázal jako nejlepší ve výrobě mini-LED a Apple jej upřednostňoval před Korean Seoul Semiconductor a německým Osram Licht AG.

Apple bude zvětšovat. Na obzoru se rýsují velké iMacy a externí monitory

Apple plánoval zahájit masivní integraci této technologie ještě v letošním roce. Podle dostupných informací mělo na podzim vyjít šest zařízení Apple s mini-LED displeji: tři Macy a tři iPady. 27palcový iMac, 14,1palcový a 16palcový MacBook Pro, 12,9palcový iPad Pro, 10,2palcový iPad a 7,9palcový iPad mini. Všechno šlo podle plánu, ale pak se nastalo období koronavirusu. Možná vyjde jedno zařízení s mini-LED, maximálně dvě – ale masivní mini-LED ofenzíva na trhu začne nejdříve v roce 2021, v prvním nebo druhém čtvrtletí. A iPad Pro se může stát jedním z prvních produktů. Jaké jsou výhody a proč se je Apple rozhodne použít?

Výhodou technologie mini-LED je, že displeje s ní vyrobené mohou být mnohem jasnější , kontrastnější a sytější než obvykle. Ve srovnání s OLED budou také mnohem energeticky účinnější. A co je důležitější, díky inovaci budou případy zařízení s takovými displeji ještě tenčí. Vynucená pauza poskytla společnosti Apple nečekanou příležitost přehodnotit to, co bylo počato, a zjistit, jak by mohla být tato integrace ještě zajímavější – a pravděpodobně se něco změnilo. Jedná se však prozatím o pouhé spekulace a není přesně známo, které zařízení od Applu obdrží displej s moderní technologií jako první. Důležité však je, že kalifornský gigant pracuje opět na něčem revolučním, čím by se mohl opět v některých ohledech dostat na první příčku před konkurencí.

Co je mini LED a co to může znamenat pro iPad a MacBook? - Novinky, pověsti  a užitečné tipy Apple

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články