Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Kolik Apple utrácí za výzkum? Jak je na tom jeho konkurence?

Napsal

dne

Technické společnosti každý rok utratí miliardy dolarů na výzkum a vývoj (R&D). Bez toho by nemohli vytvořit nová inovativní zařízení: v případě společnosti Apple by společnost jednoduše nevydávala nové iPhony každý rok. Zároveň Apple utrácí méně na výzkum a vývoj než hlavní konkurenti, a to jak v dolarech, tak v procentech z příjmu. A zároveň zůstává poměrně vyspělou společností, která vyvíjí nové technologie. Společnost však nyní na tyto cíle utrácí mnohem více než předtím, než Tim Cook vzal za kormidlo. Čtěte dál…

Kolik Apple utratí za výzkum?

Apple utratil 4,8 miliardy dolarů na výzkum a vývoj, podle finanční zprávy společnosti Apple za druhé čtvrtletí za tento rok (viz zde) . To je 8% celkových příjmů tech gigantů za čtvrtletí. Porovnejte to s Microsoftem, který v dubnu až červnu utratil 5,2 miliardy dolarů na výzkum a vývoj, což v tomto období představovalo 13,6% celkových příjmů společnosti. A mateřská společnost Google, Alphabet, utratila za výzkum a vývoj 6,2 miliardy dolarů , neboli 15,9% svých příjmů.

Dalším způsobem, jakým společnosti vyvíjejí nové technologie, je nákup startupů s ready-made vývojáři a nápady. Podle analytika Bernsteina Tonyho Sacconagiho však Apple utratil od roku 2012 pouze 2% svých peněžních toků za fúze a akvizice – tj. Nákup dalších společností. Ve skutečnosti se výdaje společnosti Apple na výzkum a vývoj od doby, kdy společnost Steve Jobs opustil Steve Jobs, výrazně zvýšily. Ve druhém čtvrtletí roku 2011, kdy byl Jobs stále generálním ředitelem, utratila společnost pouze 628 milionů dolarů na výzkum a vývoj, což představovalo 2% celkových výnosů. A mimochodem, tam byl vývoj iPadu s Retina displejem, novým MacBookem Pro a mnoha dalšími zařízeními.

Od té doby výdaje v této kategorii neustále rostly. Například ve druhém čtvrtletí 2015 společnost Apple investovala 2 miliardy dolarů do výzkumu a vývoje nebo 4% svých příjmů. Společnost nyní utrácí dvakrát tolik.

Za co Apple utrácí peníze? Ostatní není známo…

Zatímco Apple čtvrtletně oznamuje, kolik utratí za výzkum a vývoj, neodhalí přesně to, co dělá se všemi těmi miliardami. Významná část se samozřejmě týká vývoje budoucích verzí iPhone, Mac, iPad, Apple Watch a dalších známých produktů. Společnost však má i jiné projekty, o kterých se snaží mluvit co nejméně. O některých z nich víme. Například společnost Apple nemůže zcela skrýt, že pracuje na technologii autosedačky. A existuje mnoho pověstí o brýlích s rozšířenou realitou. Analytici říkají, že se objeví v roce 2022. Oba tyto projekty rozhodně berou peníze na výzkum a vývoj. A to, co ještě nevíme, je těžké si představit. Ale s tím vším se Applu nějak podaří utratit méně než jeho konkurenti.

Apple oznámil finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, navzdory ...

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články