Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Kdy vyjde nový iPhone v letošním roce?

Napsal

dne

V posledních několika letech se Apple řídil stejným plánem pro vydání nových chytrých telefonů. Jejich prezentace se tradičně koná začátkem září. Za posledních 8 let existovaly pouze dvě výjimky z tohoto pravidla: iPhone X se objevil v maloobchodě v listopadu a iPhone XR na konci října. Toto zpoždění však bylo plánováno, protože tímto způsobem se Cupertino chtělo vyhnout vnitřní konkurenci mezi modely, a proto byla skutečná vydání zveřejněna včas. Ale letos bude změna pravděpodobně vynucena.

iPhone 12 nebude vydán v září, jako obvykle, ale v listopadu. V tomto případě bude s největší pravděpodobností i samotná prezentace odložena. Tento názor sdílejí analytici Cowen Investment Bank. Vysvětlují svou předpověď s problémy, kterým Apple čelil v důsledku koronaviru. Zastavení výroby, zastavení letů s Čínou, uzavření testovacích laboratoří ve Spojených státech a celkové zpomalení vývoje prototypů v důsledku přesunu zaměstnanců. To vše výrazně ovlivnilo činnost společnosti, i když na první pohled je to nepostřehnutelné.

Prezentace IPhone 12

Analytici Cowen nebyli jediní, kdo předvídali změnu uvolnění vydání. Dříve podobný posun zaznamenali zdroje z The Wall Street Journal a analytik společnosti TF International Securities Ming-Chi Kuo.

Nezávisle na sobě oznámili plány na zahájení výroby Apple iPhone 12 později, než je obvyklé. Z tohoto důvodu se spoléhají na skutečnost, že společnost bude mít čas na dokončení všech přípravných činností do září a na zásobením světového maloobchodu dostatečným množstvím nových chytrých telefonů. IPhone 12 navíc nebyl jedinou obětí koronární krize.

Jak koronavirus ovlivnil Apple

  • iPad Pro 2020, který Apple oznámil v březnu, vyšel téměř kompletní (s výjimkou téměř úplného nedostatku softwaru pro lidar), ale zároveň se jeho magická klávesnice objevila v prodeji až o měsíc později;
  • iPhone SE 2020, který Apple představil v polovině dubna, měl být uveden na trh o měsíc dříve, tj. v březnu, současně s novým iPad Pro;
  • Nový MacBook Pro 13 “měl být menší kopií 16-palcové verze se všemi svými výhodami ve formě nejnovějšího procesoru, vylepšeného chladicího systému a akustiky se studiovými mikrofony.

Je zřejmé, že Apple začíná vyvíjet nový iPhone ne rok před vydáním, ale mnohem dříve. Nicméně v takovém případě, jako je výroba smartphonu, hraje roli řada faktorů a skutečné dokončení designu smartphonu neznamená, že je připraven k prodeji. Koneckonců existují takové aspekty, jako je optimalizace, ladění, obecné testování zařízení, nemluvě o tom, že výroba potřebných objemů může trvat až dva nebo dokonce tři měsíce.

Z toho všeho vyplívá, že iPhone 12 nebude uveden na trh v září. V září nebude žádná prezentace, nebo bude, ale online, a diváci nebudou moci testovat nový produkt v demo zóně. Koneckonců, je nepravděpodobné, že se společnost dovolí pustit se do hazardu a rozeslat nepřipravený smartphone novinářům, jejichž nedostatky jasně upoutají vaši pozornost, a pak se stanou majetkem multimilionového publika.

 

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články