Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Kdo se směje teď? Samsung se také chystá vyjmout sluchátka z krabice

Napsal

dne

Ještě před několika týdny se internetem šířily nejrůznější vtípky na kontroverzní rozhodnutí společnosti Apple v rámci upraveného balení. Svým zákazníkům totiž nebude dodávat zdarma standardní sluchátka EarPods a nabíjecí kabel Lightning. Dokonce se obří konkurence vysmály Applu veřejně na svých prezentacích, kdy narážely právě na omezené příslušenství, které zákazník po zakoupení obdrží – nyní však všechny ostatní společnosti najednou přemýšlejí o jeho následování a zdá se, že se rozhodnou nedodávat kabelová sluchátka z důvodu ekologie.

Tchajwanské vydání DigiTimes uvádí, že Samsung a Microsoft se budou ubírat stejnou cestou. Ve společnostech, které vyrábějí jak mobilní zařízení, tak i bezdrátová inteligentní sluchátka, využijí stejné strategie a podpoří prodej dalšího sortimentu z nabídky. Je zaručené, že poptávka po AirPods a dalších bezdrátových sluchátkách roste a bude v tom pokračovat i nadále. S největší pravděpodobností se tedy u novějších modelů zákazníci kabelových sluchátek nedočkají, avšak o síťovým adaptérů se prozatím nemluví.

Proč Apple odstranil sluchátka a nabíjení z krabice iPhonů? Oficiální verze je známá: z důvodu ochrany životního prostředí. V průběhu desetiletí, spolu s miliardami zařízení (od iPodů po iPhony a iPady), společnost Apple dodala miliardy kabelových sluchátek a napájecích adaptérů. Většinu z nich stejně skončila v šuplíku, nebo někde na skládce. Nicméně pokud se rozhodnou zákazníci i tak dokoupit příslušenství, radikálně se ekologii nepřispěje. Nicméně Apple to s ochranou životního prostředí myslí vážně, investuje obrovské částky do ekologických programů, platí přechod na obnovitelné zdroje energie a snižuje emise oxidu uhličitého.

Apple byl k tomuto riskantnímu kroku nucen okolnostmi vyšší moci. Těžký boj proti epidemii v Číně stál světový IT průmysl mnoho peněz a výroba v celosvětové dílně s elektronikou utrpěla nenapravitelné škody. Apple za to musel utratit své vlastní peníze. A nejen pro dodavatele – změny designu iPhonu 12 musely být provedeny až v posledních chvílích. Cena nákladů na iPhone v roce 2020 ve výsledku překročila všechny myslitelné limity. Omezení soupravy, úspora obalového materiálu a snížení přepravních nákladů na jednotku iPhone je jedním z opatření, které vrátí náklady zpět do normálu. Nicméně tento krok, kterým se budou ubírat konkurenční firmy se dal očekávat, jelikož podobné situace již nastaly několikrát v minulosti.

Sluchátka Apple EarPods s bleskovým konektorem

Zdroj: iMore

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články