Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jedna z hlavních novinek MacBooku Pro 2021 potvrzena.

Napsal

dne

Apple uvede na trhu modelovou řadu MacBooku Pro s Mini LED podsvícením, uvedl analytik dodavatelského řetězce displejů, přičemž Apple bude pro nové notebooky používat stejného dodavatele panelů jako pro svou řadu profesionálních tabletů iPad Pro. Oficiální představení má být naplánováno na 18. října 2021, tedy na příští pondělí. Jaké jsou další podrobnosti?

Očekává se, že Apple aktualizuje displej na spekulovaných modelech 14″ MacBook Pro a 16″ MacBook Pro, přesněji nahradí používaný LED panel za mini-LED. Krátce po tweetu o chystané konferenci zareagoval na událost dlouholetý analytik na trhu, který má přístup k interním informacím dodavatele, který se soustředí zejména na zobrazovací jednotky.

miniatura článku

Tweet od Rosse Younga, generálního ředitele Display Supply Chain Consultants, tvrdí, že dodavatelé zobrazovacích panelů jsou „stejní mezi iPadem Pro a MacBookem Pro“. Dodavateli jsou LG Display a Sharp, dva dlouholetí partneři společnosti Apple.

Young má zkušenosti s úniky hardwaru. V reakci na zprávu, která tvrdila, že iPad mini bude v červenci používat mini LED, tweetoval s tím, že se to nestane do roku 2021 a že příběh „není správný“. Pokud jde o funkce, které lze očekávat, Young říká, že je třeba počítat s „oxidovými propojovacími rovinami, mini LED podsvícením a obnovovací frekvencí 120 Hz“. Young dále zdůrazňuje tvrzení a prohlašuje „Mini LED diody, 100% potvrzeno“.

Mini LED je nastaven tak, aby poskytoval stejné výhody řadě MacBook Pro jako 12,9palcovému iPadu Pro, s vysoce lokalizovanými stmívacími zónami umožňujícími extrémně vysoké úrovně kontrastu, vylepšené možnosti HDR a potenciální úspory energie. Podrobnosti nalezené v beta verzi systému MacOS Monterey odhalily dvojici rozlišení displeje, která se zdánlivě shodovala s fámami o aktualizovaných modelech MacBook Pro. Pokud je to pravda, nové modely by mohly mít rozlišení 3 024 x 1 964 a 3 456 x 2 234, podle velikosti.

Přidání „obnovovacích frekvencí 120 Hz“ je neobvyklé tvrzení, ale vzhledem k přítomnosti prémiových displejů na trhu s vyšší obnovovací frekvencí má smysl, aby Apple v tomto směru pokračoval. Aktuální 16palcový MacBook Pro nabízí obnovovací frekvence mezi 47,95 Hz a 60 Hz.

Je nepravděpodobné, že by se jednalo o ProMotion technologii, kterou Apple používá v zařízeních iPhone 13 Pro a iPad Pro, jenž se dokáže automaticky přizpůsobit obnovovací frekvenci v závislosti na prohlíženém obsahu. Zatímco pro řadu MacBook Pro nebylo opravdu mnoho návrhů ProMotion, zvláště vzhledem k tomu, že počítačové displeje obvykle zůstávají na jedné nastavené obnovovací frekvenci, místo aby se měnily za běhu, vždy existuje šance, že něco podobného bude možné implementovat v budoucím MacBooku Pro.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články