Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Je na čase vypnout Apple Arcade. Proč nedává smysl?

Napsal

dne

V roce 2019 si všichni mysleli, že Apple revolucionizuje herní svět. Služba Apple Arcade za symbolických 139 korun měsíčně nabízela v době uvedení přes stovku titulů a nyní je k dispozici více než 180 her bez nákupů v aplikaci a dalších plateb. Myšlenka herní služby byla skvělá, ale implementace byla velkým zklamáním. Ano, za relativně malou částku získáte možnost hrát na svých zařízeních téměř bez omezení. Navíc ji lze využívat jak na iPhone, tak na iPadu a na Macu a postup ve hrách je synchronizován.

To je samozřejmě velmi cool, nicméně daleko zajímavější by bylo hrát něco dalšího, co teď zrovna ve světě frčí. Pojďme se podívat na to, proč se většina uživatelů odhlásí z Apple Arcade hned po vypršení bezplatné zkušební verze. Prezentace Apple Arcade v roce 2019 udělala opravdu parádu. Mnozí se shodli, že Apple bude moci otočit herní průmysl.

Apple introduces Apple Arcade — the world's first game subscription service  for mobile, desktop and the living room - Apple (CZ)

Rozhodně vypadalo dobře, že za měsíční poplatek získáme neomezený přístup k velkému počtu různých her, které nás na nějakou dobu zabaví. Od samého začátku ale ti, kteří chtěli hrát přes Apple Arcade, čelili jednomu poměrně vážnému problému. Není dostatečně velký výběr zajímavých her. Ano, existuje docela pěkný Oceanhorn 2. Nedá se říct, že by jeho děj byl hodně návykový. Vše ostatní je většinou analogické hrám match-3, ale bez nákupů v aplikaci. To se od Applu při tvorbě Arcade nějak nečekalo. A zde vyvstává otázka: pokud se v Cupertinu dokážou dohodnout s vývojáři her jako Call Of Duty nebo Diablo Immortal, zvýší se počet lidí, kteří si chtějí Apple Arcade předplatit? Troufnul bych si odhadnout, že ne.

Přitahování her této úrovně musí ovlivnit cenu. Vývojáři na nich chtějí prolomit velký jackpot. Pokud Apple ponechá stejnou cenu předplatného, ​​pak nebude možné získat z těchto her plánovaný zisk. A pak vyvstává otázka: proč by souhlasili s takovými podmínkami, když existuje léty ověřený freemium model? Přesně tak, není potřeba. A když cena stoupne, uživatel si desetkrát rozmyslí, jestli to potřebuje. Na novou cenovou hladinu přijdou jen opravdoví fanoušci konkrétních titulů. A čím více cool hry budou, tím více budete muset zvýšit náklady. V důsledku toho se může ukázat, že náklady dosáhnou úrovně Xbox Game Pass Ultimate.

iPhone a iPad zároveň nebudou schopny nabídnout stejnou úroveň grafiky. Z tabletů na procesoru M1 můžete zkusit vymáčknout vzdáleně něco podobného konzolové grafice, ale jiná zařízení se tím pochlubit nemohou. Ukazuje se, že vývojáři budou muset přizpůsobit hry velké flotile různých zařízení, včetně těch, která nejsou příliš produktivní, a záměrně degradovat grafiku kvůli celkovému výkonu. Potřebujeme službu postavenou na takových kompromisech?

Apple Arcade FAQ: What you need to know and complete list of games |  Macworld

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články