Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jaké funkce iOS 15 se na starších iPhonech neobjeví?

Napsal

dne

iOS 15, který byl oznámen před týdnem na vývojářské konferenci WWDC 2021, byl stěží významnou aktualizací. Apple záměrně strukturoval prezentaci tak, aby téměř hodinu mluvil doslova o ničem. Protože většina inovací obsažených v iOS 15, ukazovala sice zajímavé novinky, ale nijak nevýrazné funkce. Pak se však Apple trochu vykoupil a odhalil řadu nových nástrojů, které si nechával na později. Jedinou škodou je, že většina z výše uvedených se na starších zařízeních bohužel neobjeví.

Starší zařízení v tomto případě jsou iPhony a iPady poháněné procesorem A11 Bionic nebo starší. To znamená, že mezi podporované modely patří iPhone XS a XS Max a novější, stejně jako iPad Air 3 a iPad Pro 2018 a novější. Pro ně budou k dispozici níže uvedené inovace, ale pro vlastníky zařízení, která před nimi vyšla, již nebudou dostupné.

Funkce IOS 15 pouze pro nové iPhony

Prostorový zvuk ve FaceTime;

Režim FaceTime portrét;

Interaktivní zeměkoule v Apple Maps;

Pěší trasy s efektem přítomnosti v Apple Maps;

Funkce skenování živého textu textu v “Fotografie”;

Vizuální vyhledávání informací pomocí fotografií;

Nové animované spořiče obrazovky v aplikaci Počasí;

Zpracování řeči přísně na zařízení (včetně diktátu a hlasových příkazů);

Virtuální klíče k inteligentním zámkům v aplikaci Peněženka.

Portrétní fotografie FaceTime budou k dispozici pouze na iPhonech s čipem A12 a novějšími

Jak můžete vidět, seznam inovací se ukázal být docela působivý, zejména s ohledem na to, že bude poměrně málo novějších zařízení, která je neobdrží. V systému iOS 15 však existují nejméně tři nové funkce, které neobdrží žádné jiné zařízení Apple než iPhone 12.

Panoramatické fotografování 2.0. V tomto režimu je vylepšena metoda snímání obrazu, eliminována zkreslení a vylepšeno zpracování objektů v rámečku, stejně jako je sníženo množství šumu a dalších nedostatků.

Vylepšené možnosti 5G . Nyní s 5G připojením, zálohováním, streamováním zvuku a videa, synchronizací fotografií, aktualizacemi Apple News + a aktualizacemi a aplikacemi App Store se nyní budou stahovat přes 5G sítě.

Preference 5G přes Wi-Fi . S vydáním iOS 15 budou iPhony s podporou 5G moci vynuceně pokračovat v používání mobilních dat bez připojení k sítím Wi-Fi, pokud jsou pomalejší než 5G.

Vydání IOS 15

Celkově jsou exkluzivní funkce iOS 15, které Apple poskytl pro iPhone 12, srozumitelné. Podpora 5G na starších modelech stále chybí, a proto je logické vyvíjet tuto technologii na novějších.

Podle mého názoru je zcela nelogické omezovat majitele iPhonů z roku 2017 a starších modelů v přístupu k funkcím, jako jsou portrétní fotografie, kterými již byli vybaveni, pohlcující pěší trasy nebo, řekněme, glóbus, který je obecně zpracováván na serverech Apple a do zařízení uživatele se přenese pouze hotový výsledek. Zdá se však, že Apple má vlastní představu o tom, kterým čipům mohou vlastníci starých iPhonů důvěřovat a kterým nikoli.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články