Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jaká je nejlepší čtečka knih pro iPad? Čtyři zajímavé aplikace

Napsal

dne

Společně s prvním představením iPadu tvrdil Steve Jobs, že se jedná o výjimečný a pohodlný nástroj pro čtení knih, od této doby uplynulo více než deset let. Samotné zařízení prošlo výrazným redesignem – rámečky se ztenčily, hmotnost je nižší, obrazovka mnohem lepší. I po tak dlouhé době jej nadále hodně lidí využívá jako e-čtečku a není se čemu divit. Apple na svých tabletech předinstaloval software pro čtení knih. Mnohým však může chybět jeho funkčnost nebo se jim prostě nelíbí vzhled. V tomto článku se podíváme na čtyři nejlepší aplikace pro čtení knih na iPadu.

Apple Books – iPad Reader

Apple Books je defaultní aplikace pro čtení e-publikací, kterou Apple dodává se všemi svými tablety. Pokrývá potřeby poměrně velkého počtu uživatelů. Má však také svá omezení. Mezi hlavní patří podpora pouze formátu Epub a chybějící verze pro Android s meziplatformní synchronizací. Pro ty, kteří používají výhradně technologii Apple, nebude ani to druhé problém. V nabídce pak máte mnoho různých fontů a velikostí textu pro snadné čtení. Kromě toho je podporováno několik motivů, včetně noci, aby se snížilo namáhání očí. Samostatně je třeba poznamenat možnost nastavit cíle čtení a upozornění na jejich dosažení. Pro ty, kteří si rádi dávají určité úkoly na základě přečtených knih, to bude velmi dobrá pomůcka.

Apple Books on the App Store

eBoox – synchronizace s Androidem

eBoox je aplikace ke čtení knih, kterou využívá poměrně velké množství uživatelů po celém světě. Tento program vám umožňuje synchronizovat vaše knihy a pokrok ve čtení mezi různými platformami prostřednictvím Disku Google. eBoox umí otevřít velmi velké množství formátů: EPUB, MOB, IDOC, DOCX, TXT, FB2, ČLR, RTF, ODT, HTML, AZW a AZW3. Navíc pokud je kniha archivována v ZIPu, pak ji rozbalí sama aplikace. Synchronizace s Diskem Google probíhá automaticky po připojení k síti.

Stejně jako Apple Books podporuje různé motivy a velikosti písma, které budou vyhovovat očím téměř každého uživatele. Bohužel samotných písem není tak velký výběr, ale můžete si vybrat něco podle svého. Samostatně mě potěšila možnost zvolit si styl zobrazení knihy při použití na šířku: ve dvou sloupcích nebo v jednom.

eBoox - fb2 ePub book reader | App Price Drops

PocketBook – audioknihy pro iPad

PocketBook je čtečka od stejnojmenného výrobce čteček s e-ink obrazovkami. Podporuje velké množství formátů: EPUB FB2 MOBI PDF DJVU DOCX RTF TXT HTML Mimochodem, pro fanoušky komiksů je oznámena podpora CBR a CBZ. Dá se říci, že aplikace podporuje všechny nejoblíbenější formáty e-knih, pro ty, kteří raději poslouchají, je připravena podpora MP3 a M4B. A pokud vaše oblíbená kniha není k dispozici ve zvukovém formátu, můžete textový dokument nahlas vyslovit pomocí vestavěného modulu převodu textu na řeč. Samozřejmě, že výstupní hlas je více elektronický, ale můžete ho poslouchat.

Podporuje synchronizaci s Dropboxem nebo Google Books. Knihy z těchto služeb lze přenést jedním dotykem. Stejně jako předchozí dvě čtečky jsou na výběr různá barevná témata a fonty. Stejně jako v eBooxu lze navíc upravit řádkování a velikost okrajů. Takovým se bohužel čtečka od Applu pochlubit nemůže.

Aktualizovaná aplikace PocketBook Reader: nová úroveň pohodlí při čtení

KyBook 3 – včetně podpory Apple Pencil

KyBook 3 je jednou z nejfunkčnějších čteček dostupných v App Store. Podporuje všechny známé formáty: EPUB, FB2, MOBI, PDF, DJVU, DOCX, RTF, TXT, HTML. Dokáže přehrávat audioknihy ve formátech MP3 a M4B. Umožňuje vytvořit pohodlný katalog knih podle různých kategorií: autoři, zápletky, série, vydavatelé, štítky, oblíbené, nové, přečtené a přečtené. Žádná z předchozích aplikací vám neumožňuje tak úzkostlivě dát knihovnu do pořádku. KyBook 3 vám umožní vytvářet skvělé ručně kreslené anotace knih pomocí Apple Pencil. Umělci mohou tedy naplno projevit svou fantazii.

V bezplatné verzi nebude dostupný formát DJVU, mohou se objevit reklamní bannery a neprobíhá synchronizace přes cloud KyBook mezi různými zařízeními.

5 of the Best Ebook Reader Apps for iOS - Make Tech Easier

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články