Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jaká baterie bude v letošním iPhone 14, 14 Pro a 14 Pro Max?

Napsal

dne

Do oficiálního zahájení podzimní Apple konference zbývá už jen několik dní, přičemž se začínají objevovat nejrůznější informace o chystaných produktech. Konkrétně myslíme novou generaci iPhone 14. Po stránce designu a procesoru je všechno víceméně jasné, nicméně uživatelé netrpělivě čekají odpověď na kapacitu baterie. I když to tak nemusí vypadat, akumulátor je tím nejdůležitějším detailem při výběru jakéhokoliv smartphonu.

Ostatně, i majitelům iPhonů někdy chybí autonomie, i když ji Apple každoročně zvyšuje alespoň softwarovými metodami. Pojďme se společně podívat na to, jaké baterie budou v nových iPhonech a současně je porovnat s těmi v předchozích modelech. Soudě podle dat, která se na internet dostala, kapacita baterie opravdu vzrostla, i když v číslech to nevypadá tak vážně jako u smartphonů s Androidem. Není však pochyb o tom, že výdrž baterie iPhonu 14 se alespoň trochu zvýší. Jaká jsou přesná data? Mydrivers zveřejnil technické údaje.

Baterie v iPhone 14

Na první pohled většině uživatelů a potenciálních majitelů nových iPhonů čísla autonomie neposkytnou prakticky žádnou informaci, takže je potřeba ukazatele porovnat s předchozími modely. Zahraniční stránka mydrivers uvádí, jakou kapacitu baterie budou mít modely iPhone 14 a iPhone 14 Plus. Základní „čtrnáctka“ si vystačí s akumulátorem, který Apple integroval do loňských modelů (3279 mAh), zatímco iPhone 14 Plus nabídne až 4325 mAh. Výdrž baterie se u všech modelů vážně nezmění, iPhone 14 je právě takovým příkladem. Model bude vybaven stejným čipem A15 Bionic jako před rokem, baterie v novém iPhonu je navíc prakticky stejná jako u smartphonu v roce 2021 – připomenu, měl konkrétně 3265 mAh baterii. V souladu s tím bude iPhone 14 při aktivním používání tiše fungovat asi 8 hodin. Je to však stále mnohem lepší než baterie iPhone 12 s kapacitou 2 775 mAh.

Mnohem zajímavější je, jak se nový model iPhone 14 Plus projeví – zasvěcení se už netají tím, že Apple pravděpodobně „plusku“ vzkřísí, takže je potřeba si zvyknout na větší model. Zdroj poznamenává, že smartphone dostane přesně stejnou baterii jako loňský iPhone 13 Pro Max – 4325 mAh. Apple nevynalezl revoluční způsob a nevytvořil pokrokovou baterii pro nový model, takže není pochyb o tom, že iPhone 14 Plus na stejném čipu A15 Bionic vydrží asi 10 hodin. iPhone 14 Plus je však v řadě nováčkem, takže bude jednoznačně odolnější než jeho předchůdce iPhone 13 mini s 2427 mAh baterií. Ukazuje se, že se Apple rozhodl podvádět a prodávat opět mírně vylepšená loňská zařízení? Opravdu ne: nezapomeňte na 6 GB RAM. Podotýkám, že konečná autonomie závisí také na tom, jak vylepšený bude iOS 16. Pokud se vydání skutečně podaří, získáme výkonné iPhony za dostupné ceny.

Baterie v iPhone 14 Pro

Mnozí se domnívají, že pokud je model Pro dražší, baterie v něm by samozřejmě měla být větší. To však není tento případ. Apple si již vytvořil zvyk instalovat do základního modelu a Pro baterie téměř stejné kapacity. Modelová řada iPhone 14 Pro nabídne až 3200mAh, zatímco větší Pro Max až 4323 mAh baterii. Mimochodem, iPhone 12 a 12 Pro měly identické 2775 mAh baterie, ale iPhone 13 byl o něco výkonnější než iPhone 13 Pro – 3208 mAh oproti 3080 mAh. Tentokrát nás čeká přibližně stejná situace. Nemusíte se však bát: díky produktivnějšímu a energeticky účinnějšímu A16 Bionic bude firmware samozřejmě fungovat déle než loňské verze.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články