Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak velkou paměť RAM nabízí letošní iPhony 13. Došlo k navýšení?

Napsal

dne

Představení letošních iPhonů máme úspěšně za sebou, přičemž kromě všech podstatných informací nebylo sděleno, jak velkou pamětí RAM disponuje nejnovější iPhone 13 a jeho další modely z aktuální nabídky. Jak je zvykem, na všech konferencích společnost Apple záměrně tají bližší technické specifikace, nicméně pomohl tajný kodový řetězec dostupný v poslední verzi XCode 13 beta, který to prozradil.

Vzhledem k tomu, že už loňské modely (iPhone 12, iPhone 12 Pro & Max) nabízeli dostačující množství operační paměti, v tomto směru nebylo třeba provádět výrazný upgrade. To znamená, že iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max jsou vybaveny 6GB RAM, zatímco iPhone 13 a iPhone 13 mini mají 4 GB RAM. Stejné řetězce Xcode přesně odhalily množství paměti RAM v modelech iPhone 12 v loňském roce a v několika předchozích generacích iPhone.

Nejnovější zprávy naznačují, že by mohl mít chystaný iPhone 7 celé 3 GB RAM!  | Androidmarket.cz

Modely iPhone 13 jsou vybaveny energeticky účinnějším čipem A15 Bionic založeným na pokročilém 5nm+ procesu TSMC, ale Apple neuvedl, o kolik rychlejši je čip ve srovnání s čipem A14. Čip A15 má také nový 5jádrový GPU v modelech iPhone 13 Pro, vybírá tedy až ze 4 jader a podle toho Apple přidává body novému modelu za „nejrychlejší grafický výkon v jakémkoli smartphonu“.

Všechny čtyři modely iPhone 13 bude možné předobjednat od pátku 17. září v USA a dalších 30 zemích dle stanovených podmínek. K prvním majitelům z předobjednávek se pak dostanou nejpozději v pátek, 24. září. Nezapomeňte si také přečíst náš poslední článek: Kompletní ceník: Za kolik se bude prodávat iPhone 13 v Česku?

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články