Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak se změnila rychlost starých iPhonů v systému iOS 14

Napsal

dne

Přestože jsme se slavnostního uvolnění iOS 14 dočkali o pár hodin později, než bylo původně plánováno, nyní si můžete bez problému stáhnout nejnovější aktualizaci do svého zařízení prostřednictvím procesu OTA, případně klasicky přes aplikaci iTunes. Ještě před tím vás opět upozorňujeme, že je z hlediska vašeho zájmu lepší provést důkladnou zálohu osobních dat, včetně fotografií. Na internetu se již začínají objevovat první videa, která srovnávají rychlost nové verze na různých iPhonech. Čtěte dál…

YouTube kanál s názvem iAppleBytes vydal další srovnání videa pro iOS. Tentokrát porovnával výkon iOS 13.7 a vydanou verzi iOS 14 na iPhonech různých generací. Testu se zúčastnili iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8 a iPhone XR. Ale iPhone 11, který obvykle představuje aktuální sestavu v testech bloggerů, se z nějakého důvodu tentokrát na videu, které si můžete prohlédnout pod článkem neobjevil.

Porovnání výkonu smartphonů spočívalo v postupné kontrole rychlosti zapnutí a následném spuštění nainstalovaných aplikací a her na dvou identických zařízeních s různými verzemi iOS a jejich spuštění v několika srovnávacích testech za účelem porovnání syntetické změny výkonu. Možná to není nejobjektivnější test, protože bloger neporovnává například rychlost úprav nebo zpracování fotografií.

Navzdory skutečnosti, že se testování zúčastnily smartphony různých generací, neexistují žádné zásadní rozdíly v rychlosti jejich odezvy na iOS 14 ve srovnání s iOS 13.7. Pokud nelze s jistotou říci, že na starších zařízeních se rychlost spouštění mírně snížila a načítání Apple Maps – zejména při použití panoramatického režimu – začalo být trhané. Ale s největší pravděpodobností nejde ani tak o hardware, jako o optimalizaci, protože tento efekt je patrný u všech modelů iPhone.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články