Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak se změnil výkon iPhone 12 Pro ve srovnání s iPhone 11 Pro

Napsal

dne

Společnost Apple nikdy nelže. Její vedení si nemusí vymýšlet a zkreslovat představy spotřebitelů a stojí si za teorií, že vědět méně je někdy více. Jen prostě situaci podají trošku jinak. Jedná se o velmi výhodnou pozici, která na jedné straně umožňuje společnosti udržet si důvěryhodnost a na druhé straně prezentovat mnoho věcí v příznivém světle pro vlastní výhodu a mnohdy nezveřejní během představení konkrétní informace o komponentech. Prostě dokonalý marketingový tah. Koneckonců, když Tim Cook řekl, že Apple nezpomaluje staré iPhony, mluvil pravdu, protože baterie se může na novém i starém smartphonu snadno opotřebovat a v rámci efektivity došlo k takovému řešení. Jak je na tom pravda s novými procesory?

Pokud si pamatujete, na prezentaci 13. října bylo oznámeno, že nový procesor A14 je o 40% efektivnější než A12. Dobrý výsledek, to samozřejmě. Proč ale v Cupertinu nevybrali pro srovnání loňský procesor, ale ten před loňským? To vedlo k tomu, že někteří uživatelé začali v loňském roce pochybovat o nadřazenosti nové čipové sady, a tedy o logice nákupu iPhonu 12. Možná že na konferenci vypadá číslo 40 prostě lépe a vzbudí to větší zájem. Podle syntetického měřítka Geekbench je iPhone 12 Pro přibližně o 20–25% rychlejší než iPhone 11 Pro . Zde jsou výsledky ve srovnání s loňskou vlajkovou lodí společnosti Apple:

Test s jedním jádrem:

  • iPhone 11 Pro – 1327 bodů
  • iPhone 12 Pro – 1597 bodů

Vícejádrový test:

  • iPhone 11 Pro – 3289 bodů
  • iPhone 12 Pro – 4152 bodů.

Navzdory skutečnosti, že v jednojádrovém testu nebyl rozptyl příliš významný, vícejádrový už zaznamenal rozdílné výsledky. Nový iPhone v něm sebevědomě prokázal 25% zvýšení výkonu nakonec rozptýlil pochybnosti o absenci rozdílů mezi A14 a A13. Ve skutečnosti je výkon nových iPhonů velmi blízký výkonu iPadu Air 4, který, i když ještě nebyl vydán, se již v benchmarcích objevil a poskytl zhruba stejné výsledky jako iPhone 12.

Apple tvrdí, že A14 Bionic je vůbec nejvýkonnějším procesorem v chytrém telefonu. To je s největší pravděpodobností pravda, vzhledem k tomu, že se jedná o první komerční řešení na trhu, vyrobené pomocí 5nm procesní technologie. Díky tomu se společnosti Apple podařilo umístit na palubu 11,8 miliardy tranzistorů. A se samostatným čipem Neural Engine s rychlostí 11 bilionů operací za sekundu se výkon dále zvyšuje. Proto je divné, že se Apple rozhodl neporovnávat A14 a A13 přímo.

Podle tvůrce Geekbench Johna Pooleho nemusí být stávající čísla výkonu iPhonu 12 ani zdaleka konečná. Faktem je, že test s největší pravděpodobností zahrnoval nekomerční vzorek nebo komerční vzorek s novým nastavením. A pro dosažení nejlepších výsledků potřebujete smartphone, který je již v procesu fungování. Počkat si tak budeme muset na další čísla, nicméně informace jsou to zajímavé.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články