Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak používat režim nízké spotřeby na iPhone?

Napsal

dne

Přestože se baterie na iPhonech v průběhu několika posledních let neustále vylepšuje, čemuž napomáhají úspornější procesory, někteří uživatelé nejsou stále spokojeni s celkovou výdrží. Ve srovnání s jinými konkurenčními smartphony na trhu může být kapacita odlišná – Apple však nabízí speciální funkci pro náročné uživatele. Slouží k tomu režim nízké spotřeby omezující aktivitu na pozadí, nebo třeba stahování souborů a pošty.

Co všechno tento režim zahrnuje? Pokud máte model iPhone 12, aktivací této funkce dojde ke snížení využití 5G sítí. Vaše obrazovka se po 30 sekundách automaticky uzamkne. Váš iPhone může snížit jas displeje. Pokud máte iPhone s ProMotion – aktuálně dostupný na iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max – bude obnovovací frekvence omezena na 60 Hz. Některé vizuální efekty a animace budou omezeny. Váš iPhone nebude synchronizovat vaše fotografie s iCloudem. Automatické stahování nebude k dispozici. Váš iPhone nebude načítat e-maily na pozadí. Aktualizace aplikace na pozadí bude omezena. Věřte nebo ne, ušetříte tím spoustu energie baterie, takže vydržíte déle, i když je baterie vybitá.

Does the iPhone's Low Power Mode really do anything? This test found the answer - BGR

Jak zapnout režim nízké spotřeby na iPhone

Existuje několik způsobů, jak zapnout režim nízké spotřeby na vašem iPhone, a oba jsou docela snadné.  Pokud chcete režim nízké spotřeby zapnout z nastavení, postupujte takto: Otevřete aplikaci Nastavení > Přejděte dolů a klepněte na Baterie  > Zapněte režim nízké spotřeby. Existuje ještě rychlejší způsob, ale musíte do ovládacího centra přidat ovládání režimu nízké spotřeby takto:

Otevřete aplikaci Nastavení > Přejděte dolů a vyberte Ovládací centrum > Vyhledejte ovládací prvek Režim nízké spotřeby a klepněte na zelené tlačítko plus na levé straně. Nyní máte v Ovládacím centru ovládací prvek Režim nízké spotřeby. Chcete-li se k němu dostat, stačí přejet prstem dolů z pravého horního rohu obrazovky (pokud máte iPhone s Face ID) nebo přejet prstem nahoru ze spodní části obrazovky (pokud máte iPhone s Touch ID) a klepněte na ikonu baterie.

Jak automaticky zapnout režim nízké spotřeby

Pokud vlastníte starší iPhone, nebo jej vlastníte delší dobu, pak vás může postihnout rychlejší vybití baterie, pravděpodobně tedy budete chtít režim nízké spotřeby používat poměrně často.  Režim nízké spotřeby se bohužel automaticky vypne poté, co svůj iPhone nabijete zpět alespoň na 80 %, takže si budete muset pamatovat, že režim nízké spotřeby znovu zapínáte každý den. Ale místo toho, abyste jej pokaždé zapínali sami, můžete svůj iPhone nastavit tak, aby se zapínal automaticky.

Postupujte podle těchto kroků: Otevřete na svém iPhonu aplikaci Zkratky > Klepněte na kartu Automatizace v dolní části obrazovky > Klepněte na Vytvořit osobní automatizaci > Přejděte dolů, dokud nenajdete sekci baterie. Klepněte na Úroveň baterie > Zvolte úroveň baterie pro spuštění automatizace > Klepněte na Další v pravém horním rohu obrazovky. Vyberte Přidat akci > Do vyhledávacího pole zadejte Režim nízké spotřeby. Vyberte Nastavit režim nízké spotřeby > Klepněte na Další v pravém horním rohu. Pokud nechcete být obtěžováni automatizací pokaždé, když váš iPhone klesne pod 50 %, zapněte Před spuštěním se zeptat. A pokud ano, klepnutím na Neptat se potvrďte své rozhodnutí. Nakonec klepněte na Hotovo v pravém horním rohu obrazovky.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články