Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak pomocí AirTagu získal zpět své odcizené auto?

Napsal

dne

Nástroj v podání lokalizačního přívěsku od Applu je užitečným pomocníkem nejen v situacích, kdy potřebujete dohledat ztracené klíče, nebo zatoulanou peněženku, pomůže vám totiž dohledat odcizený automobil. Vyprávět o tom může uživatel Redditu s přezdívkou thinkcotty, který v nedávném příspěvku vysvětlil, jak AirTag umístěný ve vozidle pomohl policii auto vypátrat a najít.

Jak popisuje ve svém příspěvku: „Jsem noční sova, začal jsem tento týden už kolem třetí hodiny ráno netradiční činností, hledal jsem totiž své auto.“ Konkrétně se jednalo o Subaru Forester z roku 2010, přičemž po kontaktování policie neměl příliš optimistické odpovědi ohledně šance nálezu. Nicméně si vzpomněl, že tehdy do držáku na sluneční brýle svého auta vložil náhradní AirTag. Koupil si celkem balení se čtyřmi kusy a říkal, že by mohla existovat náhodná šance, jenž by pomohla lokalizovat vozidlo. V Chicagu jsou aktivní miliony iPhonů a tak usuodil, že šance na tzv. „pingnutí“ jsou slušně vysoké.

Jakmile byl AirTag označen za ztracený, thinkcotty obdržel oznámení, že byl nalezen na předměstí Chicaga asi o 10 minut později. Uživatel zavolal policii a vysvětlil situaci. Když dorazili policisté, nemohli najít vozidlo na parkovišti Walmart, ve kterém se AirTag nacházel. Thickscotty hledal AirTag, který byl pod zaparkovaným autem – zjevně nalezen a vyhozen údajnými zloději. Uživatel chvíli čekal a téměř se vzdal naděje. Těsně před odjezdem však viděli, jak se ukradené auto otočilo zpět na parkoviště.

Can you track a car with Apple AirTags? | CarExpert

Redditor rychle zavolal policii, která dorazila a zadržela zloděje. „Byl to prostě šílený zážitek,“ napsal thinkcotty. Bez užitečného lokátoru by své milované Subaru už zřejmě nenašel, případně ho našel ještě rychleji, kdyby ho lépe ukryl. Doplňuje také, že pokud budete chtít použít AirTag ke stejné funkci, pak ho lépe ukryjte, ale ne příliš, aby nedošlo k blokování přenosu signálu Bluetooth. Není to poprvé, co byl AirTag použit k nalezení ukradeného nebo ztraceného majetku. Začátkem roku 2021 byl odborník na bezpečnost schopen získat zpět odcizený elektrický skútr pomocí dvojice dobře ukrytých AirTagů

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články