Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak pojmenovat fotografie na iPhone, abyste je nikdy nemuseli hledat

Napsal

dne

Hledání konkrétních fotek v galerii na iPhonu může být pro některé jedince noční můrou. Obzvlášť, pokud máte v telefonu stovky, možná i tisíce fotek a listování v nich trvá věčnost. Chcete mít k vybraným fotografiím v albu okamžitý přístup? Ušetřete si čas přidáním popisků, které můžete později použít při vyhledávání. Tato funkce je dostupná již od verze systému iOS 14, kterou představila společnost Apple v roce 2020.

V první řadě je třeba si ujasnit, co vlastně tento titulek dokáže. Společnost Apple nabízí možnost upravovat fotografie nesčetnými způsoby, přičemž jedním z méně známých nástrojů je úprava přes titulky. Tyto popisky jsou v podstatě jako poznámky, kterou ručně přidáte k obrázku. Lze přidávat jména, místa a další klíčové výrazy, podle kterých následně fotografie vyhledáte a pomohou zapamatovat si kontext snímků. Titulky se liší od kategorií a anotací. Kategorie jsou široké a umožňují vám sjednotit skupinu obrázků, které sdílejí společné téma, zatímco anotace umožňují označit obrázek textem, ale nelze v nich vyhledávat. Vše, co potřebujete, je trochu promyšlenosti nad popisky, které chcete přidat, a trochu času je přidat k fotografiím.

Jak přidat popisek k fotografii?

  1. Otevřete na svém iPhonu nebo iPadu aplikaci Fotky.
  2. Najděte obrázek, ke kterému chcete přidat popisek.
  3. Otevřete obrázek a přejeďte prstem nahoru, dokud neuvidíte pole pro titulky.
  4. Klepněte na Přidat popisek a zadejte popis nebo klíčová slova, která popisují fotografii. K oddělení výrazů použijte čárky.
  5. Vyberte Hotovo v pravém horním rohu pro uložení titulku.
  6. Jakmile jsou titulky přidány, můžete je okamžitě vyhledávat.

Vyhledávání pomocí titulků

Jakmile k fotografii přidáte popisek, můžete tyto výrazy použít k vyhledání obrázku v budoucnu. Stačí otevřít aplikaci Fotky, klepnout na tlačítko vyhledávání a zadat slova, která chcete hledat. Indexování obrázků může trvat několik sekund, než se objeví ve výsledcích vyhledávání. Titulky můžete také vyhledávat ve vyhledávání Spotlight z domovské obrazovky.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články