Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak odeslat fotografie bez ztráty kvality na iPhonu?

Napsal

dne

Hledáte nejpohodlnější způsob, jak sdílet pořízené fotografie s vašimi přáteli a rodinou? V dnešní době je možné využít mnoho různých služeb, přičemž nejčastěji  dávají uživatelé přednost instant messengeru. Nicméně algoritmy komprese obrazu v messengerech fungují tak, aby co nejvíce šetřily provoz a dochází k výrazné ztrátě kvality. Využít můžete kromě WhatsApp, Telegramu či iMessage také aplikaci Mail s možností posílat fotky e-mailem – ne vždy ale příjemce uvidí obrázek v takové podobě, v jaké jej vidíte vy.

Nejlepší možností je posílat mediální soubory přes AirDrop, tady ale musí být příjemce v dosahu, což je dost omezující. Naštěstí v této situaci existuje rozumné východisko –  pojďme zjistit, co je třeba udělat pro odesílání fotografií přes messenger bez ztráty kvality.

iMessage – špatná kvalita fotografií

Než budete pokračovat, vezměte prosím na vědomí, že zasílání obrázků v původním formátu výrazně ovlivní spotřebu provozu. Pokud váš datový tarif obsahuje malé množství dostupných gigabajtů, pak je lepší odeslat snímek při připojení k Wi-Fi nebo nadále používat kompresi.

Při používání iMessage je nejjednodušší se zbavit komprese obrázků. Musíte provést následující: Otevřete Nastavení > Zprávy > Přejděte na konec stránky > Vypněte přepínač „Režim nízké kvality“ – Po těchto krocích se začnou fotografie a videa odesílat v původní kvalitě. Mějte však na paměti, že pokud máte povoleno nastavení „Odeslat jako SMS“, pak pokud není k dispozici stabilní připojení k internetu, aplikace se automaticky pokusí odeslat mediální soubor jako zprávu MMS . A téměř vždy se účtuje zvlášť. Abyste tomu zabránili, musíte provést následující: Otevřete „Nastavení“ > Přejděte do sekce „Zprávy“ > Vypněte přepínač „Odeslat jako SMS“.

V této situaci, pokud není k dispozici připojení k serverům iMessage, okamžitě uvidíte oznámení o chybě odeslání.

Jiný způsob, jak odeslat kvalitní fotografii

Pro messengery třetích stran, jako je WhatsApp, nebo Telegram, je vyžadováno trochu více úkonů, ale výsledek vás jistě potěší. Pokud plánujete posílat fotografie z jednoho iPhone do druhého pomocí těchto programů, můžete okamžitě přistoupit ke krokům nezbytným pro odeslání. Pokud plánujete přenést obrázek z iPhone do Androidu, musíte nejprve provést následující: Stáhněte si aplikaci Soubory, pokud ji váš iPhone nemá > Otevřete „Fotky“ a v pravém horním rohu klikněte na „Vybrat“ > Zkontrolujte obrázky, které chcete odeslat > V levém dolním rohu klikněte na Sdílet a vyberte Uložit do souborů. > Poté vyberte požadovanou složku a zapamatujte si, kam jste je uložili.

Vzhledem k tomu, že iPhone ve výchozím nastavení pořizuje obrázky ve formátu HEIC a při odesílání takových souborů v původní podobě je instant messenger nepřevádí do komprimovaného formátu JPEG, příjemce je nemusí být schopen otevřít. Aby se obrázky dostaly a nezpůsobily příjemcům problémy, uložili jsme je do „Souborů“ . Nyní můžete přejít přímo k odeslání.

Otevřete WhatsApp a přejděte na požadovaný chat. Klikněte na „+“ a v rozevíracím seznamu vyberte „Dokument“. Zadejte cestu k obrázkům nebo videím, které jste uložili pomocí aplikace Soubory. Nebo klikněte na „Vybrat z galerie“, pokud jste dosud nic neuložili.

Odeslání fotografie přes Mail

Poslední možností je odeslat kvalitní fotografií prostřednictvím e-mailové schránky. Jak na to? Otevřete aplikaci Fotky > Rozbalte obrázek, který vás zajímá, na celou obrazovku > Klikněte na tlačítko Sdílet a vyberte aplikaci Mail > V okně, které se zobrazí, klikněte na velikost obrázku a vyberte „Real“ > Zadejte e-mailovou adresu příjemce a odešlete e-mail.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články