Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Jak nabíjet iPhone?

Napsal

dne

Nabíjení smartphonu bylo vždy něčím podobným jako kult a mystérium. Zpočátku se z nějakého důvodu věřilo, že je nutné kalibrovat nebo vyvážit baterii, tedy několikrát ji plně nabít a vybít. Pak se najednou ukázalo, že to všechno jsou příběhy našich babiček. S těmito znalostmi jsme žili ještě několik let, dokud se nakonec neobjevila nová teorie, že úplné nabíjení a vybíjení nejen neprospívá smartphonu, ale také jej poškozuje. Jak se tedy zachází se zařízením a jeho baterií?

Jak šetřit baterii iPhone

Nejprve si prohlédněte hlavní indifikátory, z nichž je obvyklé se při výběru „správného“ způsobu nabíjení rozhodnout, co vám umožní prodloužit životnost baterie .

Baterie jakéhokoli iPhone je navržena pro 500 nabíjecích cyklů, což je přibližně stejné jako 2 roky aktivního používání, pokud nabíjíte svůj smartphone jednou denně. Podle různých odhadů každá nabíjecí relace zvažuje za cyklus. Pokud ji necháte nabíjet přes noc, poté, co dosáhne 100% nabití, dojde ke ztrátám mikroenergie, což negativně ovlivňuje spotřebu. Nejlepší je nevybíjet iPhone pod 40% a nenabíjet jej nad 80% – pak je jeden cyklus až po 3-4 nabíjeních.

Možná se ve skutečnosti budou hodnoty lišit od uvedených, ale logika plus nebo mínus je zachována. Čím méně nabijeme baterii, tím déle vydrží. Poté, co iPhone prochází 500 nabíjecími cykly, kapacita jeho baterie klesne do té míry, že již není schopna čerpat energii procesoru a zpomaluje se. Ve výsledku máme zařízení, které sotva spouští i nabídku „Sdílet“, nemluvě o složitějších úkolech.

Jak nabíjet iPhone

Zaprvé, nenechávejte jej vybít pod 40% a nenabíjete nad 80%, musíte to neustále monitorovat, abyste smartphone mohli včas připojit k elektrické zásuvce a odpojit.

zadruhé, nabíjejte svůj smartphone kdekoli a kdykoli je to možné;

zatřetí, nepoužívejte noční nabíjení, nabíjejte během dne,

a za čtvrté, nevybít úplně na nulu, a jednoduše jej vypnete nebo vložíte do kapsy.

Kdy vyměnit baterii pro iPhone

Po asi 2 až 2,5 roku je baterie pravděpodobně již vyčerpaná a bude vyžadovat výměnu. Neexistují však spolehlivé studie, které by prokazovaly co je nejlepší pro vaši baterii. Koneckonců, každý jednotlivý případ používání iPhonu je individuální. Opotřebení se může vyskytnout jak dříve, tak později, v závislosti na frekvenci nabíjení. Je zde 500 cyklů, kdy iPhone stále funguje, bez ohledu na to, jak jej nabíjíte.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články