Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak iPhone s Face ID pomáhá vylepšovat mobilní hry

Napsal

dne

Vývoj her – i těch mobilních – je velmi dlouhý a časově náročný proces. Navzdory skutečnosti, že i arkádová hra s primitivní mechanikou a pixelovou grafikou, jako je Flappy Bird, může být úspěšná, projekty jako Fortnite nebo PUBG jsou samozřejmě mnohem výnosnější. Aby však hra přilákala uživatele, musí být co nejrealističtější. Na takové speciality používají vývojáři různé triky, například se snaží dát postavám lidský výraz obličeje. Možná jste nevěděli, že kompletní rysy zkopírují od žijících lidí pomocí technologie Motion Capture a drahého vybavení. Čtětě dál…

Taková technologie není zrovna levnou variantou, nicméně díky iPhonu a Face ID je pořízení takových záběrů daleko dostupnější. Epic Games Studios, tvůrce Fortnite, vyvinula aplikaci Live Link Face, která používá TrueDepth a rozšířenou realitu ke čtení výrazů lidské tváře. Ve skutečnosti je tedy možné napodobit použití technologie Motion Capture, která se používá k zachycení pohybů obličeje při vývoji pokročilých her a natáčení filmů. Poté jsou tyto pohyby položeny na tvář animované postavy nebo avatara na Unreal Engine, což činí jeho vlastní výrazy obličeje realističtějšími a humanizovanějšími.

Výhodou Live Link Face je to, že dokáže zachytit nejen výrazy obličeje, ale také pohyby hlavy a krku a zároveň nevyžaduje speciální kostýmy a další vybavení na obličeji. Trojrozměrné senzory a infračervený emitor se s touto úlohou vyrovnávají samy, což umožňuje vývojáři pracovat pouze na animaci postavy bez ztráty kvality. Za tímto účelem není ani nutné najímat herce. Vzhledem k tomu, že jsou kopírovány pouze pohyby, a nikoli samotná tvář, může člověk animovat ženskou postavu a naopak.

Tento nástroj je primárně určen pro vývojáře her. To znamená, že běžný uživatel pravděpodobně nebude schopen vytvořit svůj vlastní animovaný avatar. Ale umělci a animátoři samozřejmě najdou využití pro svou tvorbu. Vzhledem k vysoké rychlosti snímání snímků je animace velmi realistická a díky hluboké integraci s Unreal Engine budou všechna data obličeje nad postavou překrývána v reálném čase, takže vývojář bude moci během nahrávání upravit své pohyby tak, jak bylo původně zamýšleno.

Ve skutečnosti je opravdu skvělé, že se společnosti Apple podařilo vytvořit takový slibný nástroj, jako je Face ID, který konkurenti za normálních okolností stále nemohou okopírovat. Nepochybně, mnoho výrobců se opakovaně pokouší vytvořit něco podobného, ​​ale jak vidíte, žádné z řešení se mezi uživateli a vývojáři nestalo tak populární. Ukazuje se, že Apple opět v tomto segmentu tvoří špičku celého systému.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články