Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak Apple Watch může zabránit anémii, astmatu a dalším nemocem

Napsal

dne

watchOS vždy zanechával mezi uživateli dojem vedlejšího produktu, přičemž nikdo netušil, jakým směrem se bude do budoucna vyvíjet. Se zvyšujícím zájmem o tzv. “wearables” však Apple vyvinul u této platformy větší úsilí a inženýři z Cupertina postupně využívají potenciál chytrých hodinek po všech stránkách na maximum. Musíme uznat, že chytré hodinky Apple Watch odvádí slušnou práci a další užitečné funkce jsou nadosah. Čtěte dál…

watchOS 7 významně rozšíří možnosti Apple Watch pro sledování zdravotního stavu uživatelů. Už v minulosti dokázaly hodinky díky speciálním funkcím identifikovat konkrétní zdravotnické poruchy, nicméně nyní zaznamenají celkový zdravotní stav do lékařského záznamu. Pokud zrovna nesportujete, nebo jste fyzicky neaktivní povaha, automaticky podle dalších parametrů rozpozná potenciální nemoci.

Max-out your aerobic fitness with Apple Watch by checking the VO2 max metric.

Sledování stavu uživatele bude založeno na údajích o mobilitě. Toto je klíčový ukazatel, který vám umožní identifikovat mnoho nesrovnalostí ve vašem těle. Pro měření se použijí senzory, jako je akcelerometr a gyroskop. Následně budou schopni určit rychlost pohybu, čas a hodnoty porovnat s tím, kolik kyslíku tělo k aktivitě potřebuje. Je samozřejmé, že všechna tato data budou analyzována pomocí inteligentních algoritmů, které mohou najít klíčové vzorce a identifikovat možné nesrovnalosti s výkonem zdravého člověka.

“Zdá se nepravděpodobné, že akcelerometry a pulsokismetrické senzory mohou zachytit všechny nuance charakteristické pro lékařské testy, a proto by neměly být považovány za náhradu. Ale pokud budou data, která obdrží, dostatečně přesná, Apple Watch se stane skutečně užitečným nástrojem pro pasivní sledování různých tělesných indikátorů u velkého počtu lidí. Koneckonců, specializované lékařské vybavení se obvykle používá k provádění lékařských testů, a nyní je chytré hodinky mohou nahradit,” “řekl Jeff Tison, profesor kardiologie na University of California v San Franciscu a konzultant společnosti Apple.

Healthcare - Apple Watch - Apple

Apple Watch a měření kyslíku v krvi? Přestože pro konkrétní osobu využívající Apple watch nejsou získaná data (například průměrná rychlost pohybu) příliš důležitá, neustálé monitorování může nashromaždit dostatek informací, díky kterým může lékař vyvodit dalekosáhlé závěry o stavu osoby. Nízká pohyblivost může ve skutečnosti vést k náhlým a docela závažným změnám v těle, například způsobit rozvoj anémie, astmatu a dalších poruch, jako je obezita. Proto Apple Watch, který bude sledovat mobilitu, bude schopen zabránit nepříjemnému výsledku ještě předtím, než se pravděpodobnost jeho výskytu zvýší.

Je zajímavé, že Apple sám neřekl nic o schopnosti Apple Watch měřit hladinu kyslíku v krvi, zatímco lékař pracující na algoritmech systému watchOS 7 tuto funkci zcela jasně zdůraznil. Stále však nebylo zjištěno, které Apple Watch bude moci provádět měření. Ať už to bude jen nový model, který bude propuštěn na podzim, nebo dokonce stávající hodinky s odpovídající sadou senzorů, které je třeba aktivovat pouze pomocí speciálního softwaru.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články