Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

iPhone SE (2020) versus iPhone SE (2016)

Napsal

dne

S novým designem inspirovaným iPhone 8 se iPhone 2020 SE může pochlubit mnoha vylepšeními oproti originálu 2016. Pro kohokoli kdo uvažuje o upgradu, je zde vše, co Apple do svého nového telefonu zakomponoval.

Když Apple v roce 2016 spustil výrobu iPhone SE, měl design velmi podobný ostatním zařízením iPhone 5 éry. Kovové tělo, zkosené ploché hrany a čtyřpalcový displej. Nyní se iPhone SE rozrostl. Featuers iPhone 8 inspiroval design s hliníkovými zaoblenými hranami a modernizovaný 4,7-palcový displejem.

Nový displej iPhone SE versus originál

Nový displej není jen větší. Apple ji upgradoval také v několika dalších aspektech, díky čemuž byl oproti předchozímu designu velkým krokem v kvalitě.

Nový displej si stále zachovává stejný 326PPI, ale jinak je nový. Zařízení iPhone iPhone SE do roku 2020 podporuje technologii True Tone a širokou škálu barev P3. Tentokrát je zde také aplikace Haptic Touch, která vám umožňuje prohlížet odkazy, otevírat kontextové nabídky a další.

Obrovský krok vpřed v kamerách

Aktualizovaný iPhone SE používá nový senzor s lepšími šestiprvkovými objektivy a širší clonou f / 1,8 až f / 2,2. Je vybaven funkcí Smart HDR, která umožňuje automatické zapnutí nebo vypnutí, pořizuje stereofonní zvuk pro video a má integrovanou stabilizaci videa.

Dalším velkým rozdílem je podpora režimu na výšku, i když iPhone SE má pouze jeden zadní objektiv. Fotoaparát má také vylepšený dynamický rozsah při natáčení videa až 30 snímků za sekundu a může zaznamenávat 4K rychlostí 60 snímků za sekundu. Rovněž byla vylepšena přední kamera.

Nový iPhone SE

Mezi další změny pro iPhone SE (2020) patří odolnost proti vodě IP67, bezdrátové nabíjení Qi díky nové skleněné zádní straně, větší úložné kapacity, podpora Wi-Fi 6, Bluetooth 5 a podpora Dual-SIM.

Obě zařízení stále mají tlačítko Domů s Touch ID. Verze 2016 má fyzické tlačítko, zatímco model do roku 2020 šel do polovodiče s haptickou zpětnou vazbou poskytující pocit kliknutí. To je pozoruhodné, protože mechanismus fyzického tlačítka je mnohem náchylnější k selhání než ten v pevné fázi. 

Součástí dlouhé životnosti je procesor. Je to nový procesor A13 Bionic. Jedná se o stejný čip, který používá Apple v řadě iPhone 11 Pro, což zvyšuje pravděpodobnost podpory pro další léta.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články