Sledujte nás na sociálních sítích

Články

iPhone Mini už se nechystá. Apple ho nahradí novým SE.

Napsal

dne

V minulosti jsme vás informovali o tom, že se Apple kvůli nízkému zájmu o kompaktní model iPhone 12 Mini chystá ukončit jeho výrobu. I přestože nesplnil obrovské očekávání, najde se široká skupina uživatelů, kteří jsou za tento model rádi a chtěli by velikost telefonu zachovat, případně se těší na další generaci v podobném stylu. Jestliže se spekulace vyplní, podle nejnovějších informací se dočkáme varianty kombinující to nejlepší z iPhone SE a iPhone 12 Mini.

Na tento speciální telefon si ale budeme muset počkat nejdříve do příštího roku. Apple totiž musí zvolit správnou kombinaci parametrů. Někteří lidé potřebují levný a archaický smartphone, který je kompatibilní s novými verzemi iOS a aplikací. Jiní chtějí levný smartphone s moderním vzhledem a obrazovkou edge-to-edge. Nový iPhone SE na jaře 2022 už není fáma. To je víra. Apple nikomu nic neslíbil a nikomu nic nedluží.

iPhony této třídy musí splňovat protichůdné požadavky. Musí být provokativně atraktivní. A zároveň – vyzývavě levné. Příkladem řešení tohoto rozporu je iPhone SE 2. Kromě hlavního a řady sekundárních čipů a několika dalších konstrukčních prvků je to starý dobrý iPhone 8. Vývoj iPhonu 8 se již mnohokrát vyplatil jeho design obstál ve zkoušce času a provozních podmínek, na které by si nikdo jiný nemyslel.

iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro and iPhone 13 Pro Max compared to  iPhone 12 in live photos - HunchMag

Jak se iPhone SE změní

Nelze předvídat, s jakými jmény tyto modely od Apple přijdou. Používáme názvy iPhone SE a iPhone SE Plus. Žádná numerická, abecední nebo alfanumerická označení specifická pro daný model. Tyto modely budou vydány na jaře roku 2022. V té chvíli bude iPhone 13 (nebo 12S) ze čtyř modelů nejrelevantnější na trhu. S Apple A15 uvnitř a s podporou 5G (na základě 5nm čipu Qualcomm Snapdragon X60). A s řadou dalších kultovních funkcí, ale tyto dva jsou hlavní a určující.

iPhone SE 3, jak jej budou nazývat ti, kteří potřebují krátce a jednoznačně určit konkrétní model smartphonu, zdědí vzhled iPhonu 8. Tlačítko Home, malá LCD obrazovka a baterie nemají působivou kapacitu – ale A15 a 5G. Základní cena je 399 $, 449 $ a 549 $ pro 64GB, 128GB a 256GB flash modely. Stejně jako iPhone SE 2. iPhone SE Plus bude jediným zástupcem nové třídy iPhone SE a obejde se bez digitálních indexů. Navíc, s výjimkou Apple A15 a Qualcomm Snapdragon X60 a „SE“ v názvu s jiným SE, bude mít jen málo společného.

Pouzdro je z iPhone 11. Všechno kromě hlavního čipu a některých dalších čipů bude stejné jako v iPhone 11. Nyní je to čtvrtý nejpopulárnější smartphone na světě. Aby se snížily náklady na levný smartphone, bude Face ID nahrazeno Touch ID zabudovaným do zamykacího tlačítka. Stejné jako iPad Air 4. Stejné možnosti blesku jako iPhone 11. 64 GB, 128 GB a 256 GB. LCD obrazovka. Ale Apple A15 a Qualcomm Snapdragon X60 (tedy 5G). Toto „monstrum“ bude stát víc než jen SE, jeho ceny začnou na 449 USD nebo 499 USD.

V sestavě budou dva nebo tři modely. Dva – pokud poptávka po archaických věcech poklesne pod limit stanovený finančníky společnosti Apple. Všechny dva nebo tři modely budou mít na jaře 2024 nejchladnější čip Apple A17. Není o něm vůbec nic známo. Ale doufám, že i tehdy bude nejlepší čip Apple nejlepším čipem na světě. 5G modem od společnosti Apple. A něco jiného, ​​nejmódnějšího a nejzajímavějšího, co ze SE udělá šíleně atraktivní, ale ne drahé smartphony. Nebudu popisovat iPhone SE 4, jinak bude stejný jako iPhone SE 2 a iPhone SE 3 a bude stát stejně.

Apple iPhone 13 in Product Red appears in renders - GSMArena.com news
Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články