Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

iPhone 14 by mohl obsahovat satelitní připojení pro nouzové výstrahy

Napsal

dne

Chystaný iPhone 14 od společnosti Apple, ale také nejnovější Apple Watch Series 8 by konečně mohly podporovat satelitní připojení. Poprvé se hovořilo o tom, že tato funkce dorazí do iPhonu 13 minulý rok, ale pravděpodobněji k tomu dojde u letošní řady Apple iPhone, říká analytik Mark Gurman.

Zpráva uvádí, že Apple již spolupracuje s Globalstar jako poskytovatelem satelitních služeb. Pokud se tak stane, Apple využije satelitní sítě Globalstar po celém světě k odesílání nouzových výstrah úřadům přímo z vašeho iPhone 14 nebo Apple Watch Series 8. Vaše zařízení by bylo schopno odesílat vzdálená umístění uživatele respondentům bez použití mobilního připojení, jako je GSM nebo 5G.

Dá se s jistotou říci, že tyto dva produkty by jej využívaly pouze pro vzdálené sledování polohy uživatele, ale ne jako alternativu k mobilnímu připojení. Ve srovnání s kapesními zařízeními připravenými pro satelit není požadavek na objemný hardware, jako jsou modemy, u smartphonu nebo chytrých hodinek praktický. Tato funkce satelitního připojení samozřejmě vyžaduje vlastní čip, aby fungovala, takže se nenabízí žádná podpora pro předchozí modely iPhone nebo Watch.

Další novinkou je, že iPhone 14 Pro může získat kulatější displej na rozích, aby se do něj vešel větší snímač fotoaparátu na základě nejnovějšího neoficiálního renderu. Většího Pro Max se tato změna údajně nedotkne, protože má více prostoru uvnitř šasi ve srovnání s 6,1palcovým iPhonem 14 Pro.

Kromě děrovaného displeje se očekává, že celá řada iPhone 14 zažije největší upgrade selfie fotoaparátu za mnoho let. Cupertinská společnost by konečně mohla přijmout objektiv s automatickým ostřením na rozdíl od objektivu s pevným ohniskem současných zařízení iPhone 13 . Pokud jde o kvalitu obrazu, velikost snímače může také zaznamenat nárůst počtu megapixelů.

Zdroj: MacRumors

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články