Sledujte nás na sociálních sítích

Články

iPhone 12 nabídne základní úložiště 64 GB. A co ostatní modely?

Napsal

dne

V případě, že se letos chystáte pořídit si novější smartphone a přemýšlíte nad některým z modelů iPhone, pak si rozhodně počkejte. Podle dostupných informací se novinka dostane na trh celkem ve čtyřech samostatných verzích a poskytne zajímavé vylepšení. Už od začátku se spekulovalo nad tím, zda Apple posune hranici základního úložiště na 128 GB a poskytne tak zákazníkům dostatečný prostor za rozumnou cenu. Všechny spekulace však vyvrací leaker Jon Prosser, který poskytuje údajně oveřené informace.

Nejlevnější model, tedy konkrétně 5,4″ iPhone 12 mini si zachová svůj design a nabídne základní úložiště o velikosti 64 GB, namísto spekulovaných 128 GB. Stejná situace čeká větší 6,1″ iPhone 12 (Max), přičemž si osobně myslím, že se jedná o rozumné rozhodnutí. Uživateli totiž pro běžné ukládání fotografií a osobních dat stačí nižší kapacita a mnohdy ani celý prostor nevyužije. Samozřejmostí je možnost zakoupení dražší verze o velikosti 128 GB za příplatek $50-70, případně 256 variantu o přibližně $100-150 více. Zákazník tak není nucený pořídit si telefon s obřím úložištěm, které pro své potřeby ani reálně nevyužije. Díky zachování menšího úložiště mohlo dojít k implementaci čipu pro 5G, aniž by se prodejní částka výrazně navýšila.

Co se týká další konfigurace, podle zahraničních médií můžeme očekávat výřez “notch” s Face ID na přední straně, kterému bude sekundovat kvalitnější OLED zobrazovací panel. Samotná konstrukce pak dostane hranatější tvary a dvojitý fotoaparát. Uvnitř bude pracovat procesor A14 Bionic a celý proces pak podpoří 4GB operační paměť RAM.

Pokud se budeme bavit o prémiové řadě telefonů, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max pak budou startovat se základním úložištěm o velikosti 128 GB. Na výběr budete mít standardně také 256 GB a 512 GB verzi. Za každé navýšení úložiště zaplatíte přibližně $150, tedy v podstatě tak, jak jsme nyní zvyklí. Oproti výše uvedeným modelům mají dostat kvalitnější materiály (nerezová ocel místo hliníku a odolnější sklo pokrývající přední panel). Na zadní straně pak objevíme trojitý fotoaparát s LiDAR skenerem a uvnitř procesor A14 Bionic ve spojení s 6 GB RAM operační pamětí. Nové telefony pak budou představeny na mediální konferenci Keynote přibližně za dva týdny.

Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 | Svět mobilně

Zdroj: Twitter

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články