Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

iOS zvyšuje svůj podíl na trhu zatímco Android klesá

Napsal

dne

Android je nejrozšířenější mobilní operační systém celosvětově. Nový výzkum však ukazuje, že jeho podíl na trhu se za poslední čtyři roky snížil o osm procent. Mezitím iOS za stejné období zaznamenal růst o šest procent. Podle zprávy analytické firmy StockApps zaznamenal Android v červenci 2018 svůj historicky nejvyšší tržní podíl 77,32 procenta. Jeho podíl na globálním mobilním trhu však v lednu 2022 klesl na 69,74 procenta, což je pokles o 7,58 procenta. Na druhou stranu tržní podíl Applu vzrostl z 19,4 procenta na 25,49 procenta, což představuje nárůst o šest procent.

Menší vývojáři OS drželi zbývajících 1,58 procenta podílu na trhu. To znamená, že nepatrný pokles tržního podílu Androidu nenaznačuje, že by ve srovnání s jinými mobilními operačními systémy ztrácel půdu pod nohama. Na trhu smartphonů má bezpečnou oporu. Zároveň se zdá, že Apple rozšiřuje svou síť, protože iPhone svrhl Vivo a stal se nejprodávanější značkou smartphonů v Číně. Společnost dodává globálně rekordní počet iPhonů a údajně zaznamenala 25procentní nárůst na evropském trhu smartphonů.

Zpráva také rozebírá dominanci různých mobilních operačních systémů podle geografických oblastí. Zajímavé je, že iOS dominuje trhu pouze v Severní Americe a Oceánii. Má podíl na trhu 54 procent, zatímco Android má téměř 45 procent. Android potvrzuje svou dominanci nad iOS v Evropě, Asii a Jižní Americe s podílem na trhu 69,32, 81 a 90 procent. Podíl iOS je 30 procent v Evropě, 18 procent v Asii a 10 procent v Jižní Americe. V rozvojových regionech, jako je Asie a Jižní Amerika, jsou zařízení Apple považována za luxusní zboží. To by mohl být důvod, proč dostupnější smartphony s Androidem získávají větší podíl na trhu.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články