Sledujte nás na sociálních sítích

Články

iOS 16 vylepší správu Wi-Fi sítí a zobrazení jejich hesel

Napsal

dne

V nejnovějších systémech iOS 16 (a iPadOS 16) je schovaná malá, ale cenná funkce, která výrazně usnadní správu vašich Wi-Fi sítí – dokonce i těch, které nejsou poblíž. První beta verze iOS 16 ukázaly, že nyní můžete vidět hesla Wi-Fi pro jakoukoli síť, ke které jste aktuálně připojeni, ale zdá se, že to má širší účel; iOS 16 vám také umožní zobrazit všechny sítě Wi-Fi, ke kterým jste se kdy připojili. V této souvislosti je pochopitelné, že schopnost přečíst heslo k síti Wi-Fi může být podstatně užitečnější. Pokud například přítel nebo člen rodiny potřebuje heslo pro vaši školní nebo pracovní síť, můžete je nyní rychle vyhledat na svém iPhonu a sdílet je s vámi. To také eliminuje potřebu zaznamenávat hesla Wi-Fi někde jinde pro sítě, ke kterým se pravidelně připojujete. Je to jako správce hesel určený pro vaše Wi-Fi sítě.

Jak to funguje

Tato nová funkce je skryta za tlačítkem „Upravit“, které se diskrétně zobrazuje v pravém horním rohu nastavení Wi-Fi v systému iOS 16. Je to tak známé tlačítko, které lze snadno přehlédnout v nastavení Wi-Fi. Klepnutím na něj musíte proces ověřit pomocí Face ID, Touch ID nebo hesla. Jakmile to uděláte, zobrazí se vám seznam všech sítí Wi-Fi, ke kterým byl váš iPhone připojen a které jste ze svého iPhone výslovně neodstranili pomocí tlačítka Zapomenout na tuto síť.

Odtud můžete odstranit jakoukoli síť ze seznamu klepnutím na červené tlačítko mínus vedle ní. Klepnutím na tlačítko info se otevře podrobná nastavení Wi-Fi pro danou síť, kde můžete upravit obvyklé možnosti, jako je automatické připojení k této síti, Omezit sledování IP adresy (které ovlivňuje, zda se v dané síti používá iCloud Private Relay), použijte soukromou adresu Wi-Fi a další. Můžete také klepnout na pole hesla a heslo odhalit nebo zkopírovat do schránky.

Tento seznam je také synchronizován prostřednictvím vaší iCloud Keychain s jinými zařízeními Apple, která sdílejí stejné Apple ID. To znamená, že uvidíte také sítě, ke kterým jste se připojili ze svého Macu nebo iPadu, takže buďte opatrní a mažte zde jakékoli položky jen proto, že si myslíte, že je pro svůj iPhone nepotřebujete. Naštěstí se tato smazání neprojeví, dokud neklepnete na Hotovo v pravém horním rohu, a dostanete varování, abyste měli šanci změnit svůj názor.

Svůj seznam známých Wi-Fi sítí je možné na Macu spravovat už léta, a protože iCloud Keychain tento seznam synchronizuje v obou směrech, byl to praktický způsob, jak si seznam na iPhonu a iPadu vyčistit. Ani macOS Ventura však nenabízí možnost přizpůsobit si nastavení sítě Wi-Fi v takovém rozsahu, jako nyní iOS 16. Na straně Mac můžete pouze odstranit síť, zkopírovat heslo do schránky nebo zakázat automatické připojení.

Pro srovnání, iOS 16 vám umožňuje upravit všechna stejná nastavení Wi-Fi, jako byste mohli, když jste připojeni k síti Wi-Fi, včetně věcí, jako je nastavení ruční IP adresy pro příští připojení. Navíc je to skvělý způsob, jak vyčistit seznam známých Wi-Fi sítí, pokud nejste uživatelem Macu nebo prostě často jste na cestách a mimo svůj Mac.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články