Sledujte nás na sociálních sítích

Články

iOS 16 a šest nových funkcí, které stojí za to vyzkoušet

Napsal

dne

Společnost Apple oficiálně vydala první velkou aktualizaci systému iOS 16 pro veřejnost. Během včerejšího dne tedy 12. září 2022 zažívaly realizační servery obrovský nápor a s největší pravděpodobností na vás nevyšla řada, nebo jste balíček stahovali i několik dlouhých hodin. Pokud již máte nainstalovanou poslední verzi na svém zařízení, pak byste měli rozhodně vyzkoušet těchto šest nových funkcí, od přizpůsobitelné zamykací obrazovky až po možnost dočasně upravit nebo zrušit odeslání zpráv iMessage.

Chcete-li nainstalovat iOS 16 po vydání aktualizace, otevřete na svém iPhonu aplikaci Nastavení a klepněte na ObecnéAktualizace softwaru. Poté, co aktualizujete svůj iPhone na iOS 16, můžete všechny tyto funkce vyzkoušet.

Přizpůsobte zamykací obrazovku

Hlavní novinkou iOS 16 je možnost personalizace zamykací obrazovky pomocí vícevrstvých tapet, widgetů, vlastních písem pro datum a čas a dalších. Můžete si také vybrat sadu fotografií, které chcete během dne zamíchat na obrazovce uzamčení. Nová galerie uzamčené obrazovky představuje řadu možností uzamčené obrazovky, včetně nové tapety Počasí s aktuálními povětrnostními podmínkami a tapety Astronomie, která poskytuje pohledy na Zemi, Měsíc a sluneční soustavu. iOS 16 obsahuje podporu pro více designů uzamčené obrazovky, což vám umožňuje přepínat mezi oblíbenými položkami přejetím prstem.

Вышла iOS 16 beta 7

Upravit nebo zrušit odeslání iMessage

iOS 16 zavádí možnost dočasně upravit nebo zrušit odesílání zpráv iMessage a také označit konverzace iMessage jako nepřečtené po jejich otevření. Apple vám umožňuje upravovat iMessage až 15 minut po odeslání, přičemž v jedné zprávě je povoleno až pět úprav. Příjemci mohou vidět záznam o úpravách provedených ve zprávě a na zařízeních se systémem iOS 15 nebo starším jsou upravené zprávy přijímány jako nová zpráva s nápisem „Upraveno na [nová zpráva]“.

Chcete-li upravit nebo zrušit odeslání zprávy, jednoduše klepněte a podržte bublinu a v zobrazené nabídce vyberte příslušnou možnost. Zprávy iMessage, které byly upraveny, jsou pod bublinou zprávy označeny jako „upravené“. SMS zprávy (zelené bubliny) nelze upravit ani zrušit odeslání.

Použijte přehrávač hudby na celé obrazovce

iOS 16 znovu zavádí celoobrazovkový hudební přehrávač na uzamčené obrazovce s velkým obalem alba a barevně sladěnou tapetou. Apple naposledy nabízel celoobrazovkový hudební přehrávač na zamykací obrazovce na iOS 10 v roce 2016. Pokud se vám tato funkce nelíbí, můžete klepnutím na spodní část displeje minimalizovat hudební přehrávač a vrátit se ke své standardní tapetě zamykací obrazovky .

Hra s Nintendo Joy-Cons

iPhony podporují mnoho dalších herních ovladačů Bluetooth na iOS 16, včetně Joy-Cons a Pro Controller na Nintendo Switch. iPhone se systémem iOS 16 lze používat buď s jedním levým nebo pravým Joy-Cons, nebo s oběma najednou jako singulární ovladač. Toto je nad rámec stávající kompatibility iPhonu s ovladači PS5 DualSense a Xbox Series X od vydání iOS 14.5 v loňském roce.

Sledujte objednávku Apple Pay

Apple Pay na iOS 16 obsahuje nové vestavěné informace o sledování objednávek v aplikaci Peněženka pro online objednávky provedené prostřednictvím Apple Pay. Sledovač poskytuje odhadované datum doručení objednávky a označuje, kdy je balíček připraven k doručení.

Zavřete své prsteny bez Apple Watch

Počínaje iOS 16 je nyní aplikace Fitness dostupná na iPhonu pro všechny uživatele, a to i bez Apple Watch. Aplikace obsahuje denní kroužek aktivity, který spoléhá na pohybové senzory iPhonu k odhadu spálených kalorií a kroků za den. Během akce iPhone 14 společnost Apple oznámila, že její služba Fitness+ bude koncem tohoto roku dostupná pro uživatele iPhone bez Apple Watch ve 21 zemích, kde je tato služba dostupná. Fitness+ stojí 9,99 $ měsíčně nebo 79,99 $ ročně.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články