Sledujte nás na sociálních sítích

Články

iOS 15 nabídne vyšší zabezpečení WPA3 přes Wi-Fi Hotspot.

Napsal

dne

Kromě řady nových funkcí a vylepšení se na podzim nová verze operačního systému iOS 15 a iPadOS 15 dočká také vylepšeného zabezpečení týkající se hotspotů Wi-Fi v rámci protokolu WPA3. Uživatelé, kteří připojují své další zařízení ke sdílení mobilního připojení k internetu nyní využívají improvizované hotspoty pouze přes WPA2, což může být v některých situacích nebezpečné.

Se zavedením iOS 15 a iPadOS 15 by zahrnutí podpory WPA3 mělo pomoci zvýšit bezpečnost bezdrátových hotspotů, uvádí MacRumors . Zatímco zařízení Apple jsou schopna se připojit k existujícím sítím WPA3, funkce hotspotů iPhonů nenabízela možnost použití protokolu, což se v příštím milníku vydání operačního systému změní.

V beta verzích poskytovaných vývojářům zůstane zkušenost s hotspotem do značné míry stejná jako na WPA2 iOS 14, přičemž změny se z velké části budou týkat připojení mezi zařízeními používající slabá hesla nastavených uživatelem. Jak oznámil Wi-Fi Alliance v červnu 2018, WPA3-Personal využívá Simultánní přihlášení rovnými (SAE), bezpečnostního klíče zřízení protokol pro vytvoření a autentizaci spojení. Tím, že se zařízení připojí k hotspotu a ověří se před prozrazením síťového hesla, může to snížit pravděpodobnost, že se útočník úspěšně připojí a vytáhne heslo na základě univerzálního slovníku.

V návaznosti na WPA3-Personal přidává WPA3-Enterprise také 192bitové šifrování, které dále zajišťuje připojení. Není známo, zda Apple používá pouze osobní verzi, nebo bude obsahovat i šifrovanou podnikovou verzi. Ačkoli si vývojáři mohou vyzkoušet WPA3 ve svých betách , ostatní uživatelé to nebudou moci, dokud Apple nevydá svou první veřejnou beta verzi, která má vyjít v červenci.

Apple představil iOS 15. Přináší FaceTime na Android

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články