Sledujte nás na sociálních sítích

Články

iOS 14: Co ukazují oranžové a zelené tečky ve stavovém řádku?

Napsal

dne

iOS 14 obsahuje několik hlavních nových funkcí a spoustu menších změn a vizuálních aktualizací. Možná jste si všimli nových indikátorů ve stavovém řádku a přemýšlíte nad tím, k čemu vlastně jsou a co vyjadřují. Tyto nové stavové symboly se zobrazují jako oranžové a zelené tečky nebo kruhy, které se objevují nad indikátorem síly signálu.

Ukázalo se, že tyto tečky jsou ve skutečnosti informačními indikátory, které pomáhají chránit vaše soukromí. Na MacBookách a iMacech má Apple fyzickou zelenou LED, která je umístěna vedle webové kamery. Ačkoli se zobrazují vedle indikátorů celulárního signálu a Wi-Fi, nemají nic společného se síťovým připojením. Při přístupu ke kameře se rozsvítí kontrolka LED, abyste věděli, že aplikace ve vašem systému sleduje přenos kamery. iPhony a iPad nemají fyzické diody LED, takže Apple tento zážitek simuloval pomocí softwaru.

Oranžová tečka znamená, že aplikace ve vašem telefonu používá mikrofon. Mikrofon je poslouchán a může být nahráván. To se může ukázat, když používáte například Siri nebo diktování a potřebujete iPhone k přepisu řeči na text. Za předpokladu, že všechny aplikace jednají v dobré víře, oranžová tečka by se měla objevit, pouze když děláte něco, co vyžaduje mikrofon. Pokud se oranžová tečka zobrazuje v kontextech, kde se nezdá, že by to mělo být vyžadováno, může to znamenat, že aplikace zneužívá vaše soukromí.

Zelená tečka se zobrazí, když aplikace používá fotoaparát, například při fotografování. Přístup z kamery znamená také přístup k mikrofonu; v tomto případě neuvidíte zvlášť oranžovou tečku. Zelená barva odpovídá LED použitým v produktech Apple MacBook a iMac. Pokud aplikace přistupuje ke kameře, když to nedává smysl, může to znamenat, že aplikace narušuje vaše soukromí. Apple neustále vylepšuje možnosti, jak zvýšit bezpečnost svých uživatelů a tuto vychytávku rozhodně chválíme. Upřímně si však myslíme, že vzhledem k tomu, že se jedná o softwarovou záležitost, vývojářům, kteří budou chtít vaše data zneužít pomůže určitý skript, který zablokuje indikaci, nicméně třeba se pletu, další informace o této funkci totiž nebyly zveřejněny.

 

Zdroj: 9to5Mac

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články