Sledujte nás na sociálních sítích

Články

iMac 2021 – 24palcová obrazovka a zcela nový design

Napsal

dne

Apple oficiálně představil nový iMac, první významnou aktualizaci počítače za posledních 10 let. Nový iMac se od svého předchůdce liší zcela novým designem s minimálními rámečky kolem obrazovky a procesorem Apple Silicon (M1) uvnitř. Nový iMac 2021 je vybaven 24palcovým 4,5K displejem s technologií obsahu True Tone a je k dispozici celkem  v 7 různých barvách, ačkoli se Apple při uvedení iMacu Pro dříve držel stříbrné barvy nebo maximalizoval iMac ve vesmírně šedé barvě, tentokrát se rozhodl rozšířit paletu barev, aby vyhověl každému. S novou generací iMacu společnost změnila VŠECHNO, a to je skvělé.

Co je nového v iMacu 2021

Nový iMac má vylepšenou kameru FaceTime s rozlišením 1080p , což je dvojnásobné rozlišení oproti předchozímu základnímu iMacu. Fotoaparát pracuje s neurálním jádrem systému na čipu M1, aby zlepšil kvalitu videa. Jako bonus je k dispozici sada mikrofonů studiové kvality a podpora prostorového zvuku, stejně jako v nových modelech iPhone a iPad. Nový 24palcový iMac má také konektor pro sluchátka na boku, nikoli na zadní straně předchozí generace tohoto počítače, za což byl Apple kritizován. Mezi další porty patří: 4 porty USB-C , z nichž dva podporují Thunderbolt a nový napájecí zdroj s bočním ethernetovým připojením. Jak již bylo zmíněno, hraje všemi barvami. iMac se prodává v zelené, žluté, oranžové, růžové, fialové, modré a stříbrné. Při nákupu si můžete vybrat ze tří klávesnic dodávaných s novým iMacem, které odpovídají barvě vašeho iMacu. Jednou z nových funkcí Magic Keyboard je autentizace pomocí snímače otisků prstů Touch ID . Magic Mouse také přichází ve stejné barvě jako iMac a Magic Trackpad byl mírně přepracován.

Specifikace iMacu 24″

Nový iMac má ve spodní části stále velkou bradu, ale zadní část displeje je nyní spíše plochá než zakřivená – Apple tvrdí, že byla snížena o více než 50 procent. Počítač má tloušťku 11,5 mm, ale Apple tvrdí, že by měl být tišší a dokáže lépe chladit, než předchozí model díky čipu M1. Nový model má „dva malé ventilátory“, které nahrazují „objemný tepelný systém“ předchozí generace iMacu, uvedla společnost. Počítač lze připojit k internetu prostřednictvím Wi-Fi i pomocí ethernetového konektoru, který je nyní umístěn na napájecím zdroji mimo iMac. To znamená, že Apple nyní používá jediný kabel pro napájení a připojení k síti.

Ceny počítače na českém trhu

Nový iMac je k dispozici v sedmi různých barvách, i když dříve jich bylo jen pět. V Česku začínají ceny základního modelu na 33990Kč. Za tyto peníze získáte čip M1, 8 GB RAM (sdružené), 256 GB SSD, dva porty Thunderbolt, Magic Keyboard a Magic Mouse. Dražší verze iMacu již má 4 porty USB-C , z nichž dva podporují Thunderbolt, Magic Keyboard s Touch ID, stejný port Gigabit Ethernet v napájecím zdroji a 512 GB úložiště. Předobjednávka začíná 30. dubna a nový iMac se začne prodávat ve druhé polovině května. S osmijádrovou GPU zaplatíte 49 990,00 Kč

Jedná se o první iMac, který Apple migroval na architekturu ARM, a používá čip vlastního designu. Společnost poprvé přidala čip z rodiny Apple Silicon (M1) do MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini loni v listopadu. Společnost plánuje nakonec zavést tyto čipy založené na ARM v celé své sestavě Mac. Přechod sice znamená, že bude nutné aktualizovat software macOS, aby podporoval nové čipy, ale uživatelé dosud nezaznamenali žádné významné nepříjemnosti. První generace počítačů Mac založených na M1 byla uživateli přijata velmi dobře, protože nový čip poskytuje vyšší výkon a výdrž baterie.

 

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články