Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Huawei svrhla Apple z prvního místa na čínském trhu s tablety

Napsal

dne

Společnost Apple ztratila první místo v čínském trhu mezi tablety v prvním čtvrtletí roku 2020 své nejlepší místo na trhu oproti Huawei, protože (prostřednictvím zprávy China China Morning Post) zdravotnická krize narušila místní prodej. Čínské poptávky tabletů klesly o 30 procent v prvním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, na základě údajů z výzkumné firmy IDC. Huawei byla jedinou značkou, která zaznamenala pozitivní meziroční růst, a to o 4,3 procenta ve čtvrtletí končícím 31. března na 1,5 milionu kusů.

Úspěch čínského elektronického gigantu výroby tabletů za čtvrtletí vystoupal s podílem 40,2 % na čínském trhu ve srovnání s 31,5 % pro Apple. Společnosti Xiaomi s 5,5 %, Microsoft s 3,2 % a Lenovo s 1,7 % zaznamenaly ve stejném čtvrtletí pokles. V březnu společnost Apple informovala, že zásoby iPadů v Číně klesají, protože rodiče nakupovali z domova, aby jim pomohli s e-learningem v reakci na uzavřené školy. Místní nedostatek pracovních sil také údajně poukázal, jak dodavatelé zápasí s uspokojením výrobních požadavků, a to díky omezením blokování uloženým vládou.

Typicky by to byla pozitivní zpráva pro Apple, ale s dodavateli vážně zasaženými globální zdravotní krizí nebyla společnost schopna udržet zásoby iPad‌‌ dostatečné, aby uspokojila zvýšenou poptávku.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články