Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Headsetu Apple AR/VR se na zítřejší konferenci nedočkáme

Napsal

dne

Jak naznačují zahraniční zprávy, společnost Apple dlouhodobě a aktivně pracuje na vývoji multifunkčního headsetu Apple AR/VR. Tento očekávaný kousek hardwaru bude tvrdě konkurovat značkám jako Sony, Oculus, či HTC – nicméně jeho první představení se prozatím odsouvá. Jak uvádí deník The New York Times s odkazem na věrohodné zdroje, kalifornský gigant byl nucen odložit uvedení až na příští rok kvůli tepelným problémům souvisejícím s výpočetním výkonem procesoru.

Ještě do nedávna se očekávalo, že první odhalení proběhne právě na zítřejší vývojářské konferenci WWDC 2022. Za tímto projektem stojí inženýr z Dolby Technologies, Mike Rockwell, přičemž kromě termiky, tedy vysokých provozních teplot zahřívajícího se procesoru, bojují s technickými problémy v rámci výdrže akumulátoru. Představenstvo společnosti Apple nicméně již údajně obdrželo demo náhlavní soustavy se smíšenou realitou, což naznačuje určitou existenci přelomového produktu. Zda se nějaké podrobnější zmínky o konzoli objeví v nové verzi systému se dozvíme nejpozději v následujícím týdnu. Apple totiž 100% vypustí do světa první testovací sestavení operačního systému iOS 16.

Apple VR/AR headset: tests passed, mass production to start in summer

Možná se jedná pouze o strategický plán, jak přinutit veřejnost začít diskutovat o rozšířené realitě, kterou Apple v příštím roce představí. Náhlavní souprava AR/VR bude první velkou novou produktovou kategorií společnosti Apple od Apple Watch, které vyšly před sedmi lety v roce 2015. Proto je třeba v dostatečném předstihu vyvolat zájem u novinářů po celém světě.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články