Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Extrémně drahý kabel od Apple. Za Thunderbolt 4 zaplatíte 4.990 korun

Napsal

dne

V prvním čtvrtletí letošního roku jsme se kromě představení nových počítačů Mac a vylepšené verze iPadu Air dočkali také dalších doplňků, o kterých se příliš nemluví. Společnost Apple totiž v tichosti představila na webu extrémně drahý kabel, za který zaplatíte až 4.990 korun. Jedná se o speciální verzi Thunderbolt 4, která nabízí vysokou přenosovou rychlost Thunderboltu 3, Thunderboltu 4 a USB 4 až 40 Gb/s, USB 3.1 Gen 2 až 10 Gb/s a kvalitní zpracování. Podle Applu se vám nestane, že by se tento kabel při manipulaci zamotal. Kromě toho nabízí výstup videa přes DisplayPort (HBR3) a nabíjecí příkon až 100 W. Možná si říkáte, že se jedná o obyčejné příslušenství, které má pouze vyšší cenovku, než bychom čekali u konkurence.

Přečtěte si také: Jak se podařilo najít ztracená zavazadla přes AirTag?

O tom se chtěl přesvědčit Youtubový kanál ChargerLAB, který provedl důkladný průzkum a sdělil všechny podrobnosti včetně specifikací. Podle dostupných informací je kabel chráněn voděodolnou a prachotěsnou tkaninou, přičemž pod ní se nachází ochranná vrstva z termoplastického elastomerního materiálu (TPE) s tenkou fóliovou vrstvou pro stínění. Za zmínku stojí přítomnost čipu Intel u konektoru. Pokud vás zajímá více, určitě mrkněte na video přiložené pod tímto odstavcem.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články