Sledujte nás na sociálních sítích

Články

EU požaduje po Applu, aby umožnil placení nejen pomocí Apple Pay

Napsal

dne

Jak se během posledních několika měsíců ukázalo, společnost Apple je tlačena do kouta po všech stránkách. Nedávno jsme vás informovali o tom, že se evropská unie snaží kromě zavedení standardu USB-C protlačit také zákon o možnosti využívat jiný, než oficiální obchod App Store. Tentokrát však přišla s tím, že by měli zákazníci dostat příležitost využívat více, než jen bankovní aplikace Apple Pay. Podle zdroje se chystá podat žalobu na Apple kvůli omezení přístupu třetích stran k technologii NFC a Apple Pay.

O tomto rozhodnutí informoval Financial Times, přičemž se hájí porušením antimonopolních zákonů kvůli omezení přístupu třetích stran. O této publikaci okamžitě informovaly 4 různé zdroje přímo obeznámené s problematikou. Podle prohlášení se v Evropské unii domnívají, že Apple porušuje zákony v oblasti boje proti monopolům. Poplatek vyplývá ze skutečnosti, že Apple omezuje přístup k technologii NFC, díky které vy i já používáme Apple Pay. Žádná společnost si totiž nemůže dovolit bezkontaktní platby pomocí aplikace třetí strany, přičemž se nejedná o premiéru. Již před dvěma lety vznesla EU obvinění v rámci povolení NFC v aplikacích. Kalifornský gigant reagoval jasně, tento krok by vážně narušil soukromí a bezpečnost uživatelů, což je v přímém rozporu s firemní politikou.

Pokud soud vyhoví nároku Evropské unie, Apple bude čelit vážné pokutě. Výše pokuty, kterou chtějí v Evropské unii žádat, není zveřejněna, ale udává se, že půjde asi o 10 % světového obratu. V roce 2020 činily příjmy cupertinské společnosti zhruba 274,5 miliardy dolarů, pokud zhruba odhadnete 10 % z této částky, pak pokuta vyjde zhruba na 27 miliard dolarů. Očekává se, že obžaloba bude podána již příští týden – od 2. května do 8. května. Evropská unie, stejně jako samotný Apple, odmítla tuto záležitost komentovat.

Apple Pay: Návod, jak platit a kde ho použít | Reflex.cz
Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články