Sledujte nás na sociálních sítích

Články

EU chce na dálku skenovat zprávy na všech chytrých telefonech

Napsal

dne

Možná si říkáte, že se s informacemi a návrhy ze strany evropské unie v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Kromě všemožných zákazů a regulace trhu se nyní rozhodla, že si posvítí na komunikaci mezi uživateli. Na internet unikl nový dokument EU týkající se šifrovaných zpráv, který má za úkol bojovat proti sexuálnímu zneužívání dětí. Zřejmě bylo současné řešení neefektivní a tak je třeba přejít k drastičtějším opatřením.

Navrhované nařízení se skládá ze dvou hlavních opatření: za prvé ukládá poskytovatelům povinnosti odhalovat, hlásit, odstraňovat a blokovat známý i nový materiál o pohlavním zneužívání dětí a vydírání dětí, bez ohledu na technologii používanou v online službách. Zadruhé zřizuje Středisko EU pro sexuální zneužívání dětí jako decentralizovanou instituci k prosazování nového nařízení.

Tato nařízení ponechávají na příslušném prodejci volbu technologií, které mají být provozovány, aby účinně vyhověly příkazům k detekci, a neměly by být vykládány jako povzbuzování nebo odrazování od používání jakékoli konkrétní technologie za předpokladu, že technologie a související opatření splňují požadavky těchto nařízení.

Jak odesílat ručně psané poznámky přes iMessage na iPhone a iPad

To zahrnuje použití technologie end-to-end šifrování, která je důležitým nástrojem pro zajištění bezpečnosti a soukromí uživatelských zpráv, včetně dětí. Při provádění příkazu k odhalení musí Dodavatelé přijmout veškerá dostupná ochranná opatření, aby zajistili, že technologie, které používají, nebudou moci být jimi nebo jejich zaměstnanci použity k jiným účelům, než je soulad s těmito Pravidly, a také třetími stranami, a tak se vyhnout ohrožení bezpečnosti a soukromí uživatelské komunikace.

Alec Muffet, který náhled na dokument získal, popsal tyto akce jako „Chceme zadní vrátka, ale nechceme, aby je někdo mohl používat. Jen my, ti dobří.“ Profesor kryptografie Johns Hopkins Matthew Green řekl, že dokument „je tou nejděsivější věcí, jakou kdy viděl“ a že EU „navrhuje nový systém hromadného sledování, který bude číst soukromé textové zprávy“. V loňském roce představil Apple v iOS 15 novou funkci pro vyhledávání zakázaných fotografií zneužívání dětí na iPhonu.

Zdroj: iMore.com

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články