Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Epic Games shromažďuje příznivce do války proti společnosti Apple.

Napsal

dne

Konflikt mezi společnostmi Apple a Epic Games, jejichž hra byla z App Store odstraněna kvůli porušení pravidel neustále graduje. Navíc, pokud se podíváte pozorně, jeho vývoj pokračuje přesně podle revolučního scénáře, který zahrnuje pravidelné zveřejňování zpráv, které mohou vzbudit veřejnost. K tomu samozřejmě nedochází každé dvě hodiny, jak to doporučují specializované příručky k provádění převratů, ale méně často a jejich taktika je zatím velice účinná. Epic Games mají proto stále šanci se z této bitvy vynořit jako vítěz.

Epic Games se rozhodlo, že by pro ně bylo mnohem lepší, kdyby nehledala svou nevinnost sama, ale ve společnosti stejně smýšlejících lidí. Proto zástupci studia navrhli, aby se několik společností spojilo a obchodovalo společně. Doposud jsou pouze dva – Sonos a Spotify – ale pokud budou souhlasit, je možné, že Epic Games svou koalici dále rozšíří. Možná to nepřispěje k jejich správnosti, ale získat soudce na jejich stranu je docela možné, vzhledem k tomu, že ostatní členové sdružení mají pravděpodobně své vlastní nároky na Apple.

Proč si vybral zrovna hudební platformu Spotify?

Výběr potenciálních spojenců, na které sázejí v Epic Games, vypadá trochu podivně. Nakonec, pokud je volba Spotify zcela srozumitelná – švédská služba již dlouho žádá Apple, aby snížila výši poplatků za provize z aplikací a služeb z App Store – pak je zde Sonos zjevně nadbytečný. Navzdory skutečnosti, že se výrobce akustického zařízení nejprve pokusil konkurovat Applu, postupem času si v Cupertinu uvědomili, že nepřátelé by měli být ještě blíž než přátelé a schválili podporu Apple Music na reproduktorech Sonos a poté jim přidali kontrolu pomocí Siri.

Applu se situace zřejmě nelíbí, takže se – i když velmi zvláštním způsobem – snaží konflikt vyhladit a naléhavě žádá společnost Epic Games, aby vydala aktualizaci pro Fortnite, která z hry odstraní vestavěný platební nástroj pro nákup nákupů v aplikaci. Ale pokud si vzpomínáte, Apple kvůli tomu odstranil kultovní hru ze svého obchodu s aplikacemi a citoval porušení pravidel pro umístění softwaru do App Store.

Každému je zřejmé, že Epic Games s tímto krokem zjevně nebudou souhlasit. V každém případě právníci ateliéru nemohli pochopit všechny důsledky svého jednání, když dali podnět k této provokaci. Epic Games se nyní může vzdát a zapomenout navždy na změnu trhu s mobilními aplikacemi a udržet si své jméno v historických knihách, nebo pokračovat v ohýbání své linie, shromažďovat příznivce a přesvědčit soud o naprosté nezákonnosti, kterou Apple zařídil. Hodně štěstí.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články