Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Druhý Mac jako externí displej? V systému macOS Monterey je to možné

Napsal

dne

Jednou z klíčových nových funkcí systému MacOS Monterey je schopnost přenášet obsah AirPlay na Mac z jiných zařízení Apple, jako je iPhone, iPad nebo jiný Mac. Podle stránky funkcí systému MacOS Monterey funguje AirPlay pro Mac bezdrátově nebo kabelově pomocí kabelu USB, přičemž Apple poznamenal, že kabelové připojení je užitečné, pokud se chcete ujistit, že neexistuje latence nebo nemáte přístup k Wi-Fi.

AirPlay pro Mac také umožňuje uživatelům rozšířit nebo zrcadlit displej zařízení Apple na Mac a my jsme se přesvědčili o tom, že to funguje na bázi Mac-to-Mac. To umožňuje podporovaným Macům používat jiný Mac jako externí displej a díky AirPlay pro Mac, který pracuje bezdrátově nebo s kabelovým připojením, se Apple přiblížil oživení režimu Target Display Mode , který umožňoval, aby modely iMac 2009 až 2014 sloužily jako externí displej jiného počítače Mac.

Stojí za zmínku, že tyto nové funkce AirPlay neslouží jako úplná náhrada režimu Target Display Mode, protože nám bylo řečeno, že AirPlay komprimuje video odesílané z jednoho počítače Mac do druhého, a přesto může být možná alespoň nějaká latence. Počínaje macOS Monterey může podporovaný Mac fungovat také jako zdroj reproduktorů AirPlay 2, což uživatelům umožňuje bezdrátově streamovat hudbu nebo podcasty ze zařízení Apple do počítače Mac nebo používat počítač jako sekundární reproduktor pro zvuk ve více místnostech.

AirPlay na Mac funguje s MacBookem Pro nebo MacBookem Air 2018 nebo novějším, iMacem 2019 nebo novějším, iMacem Pro a Macem 2020 mini. Nedávno představený macOS Monterey je nyní k dispozici v beta verzi pro vývojáře, veřejná beta bude následovat v červenci. Aktualizace softwaru bude pravděpodobně veřejně vydána pro všechny kompatibilní Macy někdy v období od konce září do začátku listopadu.

Use your iMac as a display with target display mode - Apple Support

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články