Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Další generace Apple Silicon je tady. Procesor M2 nabízí skvělé novinky

Napsal

dne

Netrpělivě jste čekali na příchod nové modelové řady procesorů Apple Silicon? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Jak předpovídali zahraniční spekulace, společnost Apple opravdu představila vylepšenou verzi čipu určenou pro počítače Mac. Jedná se o přepracovaný a zcela revoluční procesor M2 postavený na 5nm technologii druhé generace s celkem 20 miliardami tranzistorů, který bude jako první podporovat nejnovější MacBook Air 2022. Pokud bychom srovnali M2 s předchozí generací, pak se podle Applu podařilo maximalizovat výkon a minimalizovat spotřebu energie díky nejnovějším technologiím. Přestože nepodložil své statistiky podrobnější analýzou, podle informací je Apple Silicon M2 mnohem rychlejší a energeticky úspornější při spotřebě energie, než kterákoliv konkurence.  Při stejném příkonu ze sebe dokáže vymáčknout až o 18% více výkonu a zvládne dekódování ProRes společně s podporou 8K v enginu.

Další technické informace sdělují, že tento kousek podporuje až 24 GB paměti LPDDR5, přičemž pokrok ve výkonu přináší 4 vysoce výkonná jádra a 4 vysoce účinná jádra s možností výběru až 10 jádrového GPU. M2 poskytuje 87 % špičkového výkonu 12jádrového PC notebookového čipu s 1/4 spotřebou energie, což je opravdu technologický zázrak. Pokud budete chtít využít revoluční laptop ke střihu videa, prostřednictvím aplikace Final Cut nabízí až o 20% rychlejší zpracování (v porovnání s čipem M1). O rychlé dobíjení se pak postará 67W síťový adaptér, který slibuje 50% dobití za přibližně 30 minut. Bez problému si pak poradí s připojením 6K externího displeje.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články