Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Co se od letošního iPhonu 13 očekává nejvíce?

Napsal

dne

Analytici vysvětlují svůj opatrný optimismus ohledně nové generace iPhonů různými způsoby. Ale tyto předpovědi mají něco společného. Základní myšlenka. IPhone 12 se začal prodávat ve špatném období, ale na své poměry je poměrně úspěšným modelem. IPhone 13 (pokud ho tak budeme označovat) je jeho vylepšená verze, ve které je pečlivě uchováno nebo vylepšeno vše, co vedlo k úspěchu předchozí generace. Na cestě k úspěchu je jen jedna překážka, ale nepřekonatelná překážka. Na světě existuje vážný nedostatek elektronických součástek, zejména mikroobvodů. Globální ekonomika čelí těžkým komplikacím ze strany COVID. Proč Apple, stejně jako Samsung, neodkládá iPhone 13 na lepší časy? Apple se ale znovu rozhodl dělat věci po svém.

Opatrný optimismus tchajwanské společnosti TrendForce v číslech vypadá takto: v roce 2021 vzroste prodej všech iPhonů o 12,3% ve srovnání s loňským rokem. Nakoupí se 223 milionů kusů. 39% z těchto stovek milionů bude pocházet z nových telefonů iPhone. 86,97 milionu kusů. Jak na to přišli? Vědci a analytici zveřejnili odůvodnění svých předpovědí, navrhuji je analyzovat s kalkulačkou v ruce. Ačkoli s největší pravděpodobností nebude potřeba kalkulačka. Odůvodnění níže vás překvapí. Pouze poznamenám, že předchozí předpovědi této společnosti se většinou vyplnily.

iPhone 13 (SPEKULACE): Kolik přijde modelů a jak to bude s iPhonem bez  konektorů? | Alza.cz

Průzkumy veřejného mínění zjistily, že 74% dotázaných by si nikdy nekoupilo iPhone s „13tkou“ v názvu. Bolestivý strach z čísla 13 je pro nový model nejnebezpečnější. Nebezpečnější než důsledky COVID, nedostatek elektronických součástek, mikroobvodů a chyby vývojáře. Návrhy? Existují.

Podle mého názoru víceméně. Protože existuje další nápad, který se Tim Cook a společnost jistě budou líbit pro svou eleganci a úplnost. Nazývejme všechny generace iPhonu stejně – prostě iPhone. Někdy pro ty, kteří jsou nesnesitelně přesní, můžete v závorce uvést rok vydání: iPhone (2021). Ale na podzim zjistíme, co si Apple vybere. A zda zvládne svůj nemožný úkol.

Novináři, kteří jako první zveřejnili interní informace od analytiků TrendForce, to nazvali „opatrnými a optimistickými“. Proč? Pojďme hledat odpověď na naši otázku v odpovědích zástupce TrendForce: Zaprvé proto, že Apple v září představí 4 modely iPhone. Standardní, mini a dva modely Pro. Proto je předpověď opatrná nebo optimistická! Skutečnost, že iPhone bude představen v září, je důvodem k optimismu. Zadruhé, protože iPhone bude mít nový vzhled. Myslím, snížené výřezy na předním panelu.

Zatřetí, protože iPhone 13 bude mít čip Apple A15 Bionic, vyráběný na výrobních linkách TSMC pomocí procesu 5nm +. Existuje mnoho věcí, které o tomto čipu píší, více informací si můžete přečíst níže. Začtvrté, protože všechny čtyři modely iPhone jsou vybaveny OLED displeji. U modelů Pro budou OLED displeje pokročilejší s obnovovací frekvencí obrazovky až 120 Hz. Za páté, protože iPhone bude mít přesně stejnou konfiguraci jako iPhone 12. Standardní modely (které nejsou Pro) jsou 64 GB, 128 GB a 256 GB. Modely profesionální třídy – 128 GB, 256 GB a 512 GB. Zašesté, protože fotoaparáty na zadní straně všech iPhonů budou mnohem lepší, zejména u modelů třídy Pro. A LiDAR, stejně jako dříve, bude pouze u modelů Pro.

Nejedná se o ospravedlnění, ale o očekávání TrendForce související s prognózou. Recept na vytváření prognóz je přísně utajován a kvalita prognóz se posuzuje podle toho, zda se splnily nebo ne. Zjistíme to na podzim.

Jak by mohl vypadat iPhone 13 - iPhone-store.cz | BLOG

Ve skutečnosti není o Apple A15 známo téměř nic. Opravdu. Ale ruská Wikipedie už o něm stránku m . Pokud se uvádí, že tento čip je Bionic (tj. Obsahuje dva typy jader, produktivní a energeticky efektivní). To je s největší pravděpodobností pravda, Apple se raději nezapojuje do složitějších schémat, ale zatím nejsou k dispozici žádné informace.

Čip je pravděpodobně založen na platformě T8103 (jako M1!). Pokud jde o počet jader v procesorech na čipu, A15 je přesnou kopií A14. A dokonce i jádra se také nazývají. Zároveň je čip o 15% ekonomičtější a produktivnější než A14. Generace A-čipů se navzájem liší alespoň v jádrech centrálního, grafického a neurálního procesoru. Jádra, která mají svá vlastní jména, se v každé nové generaci nazývají odlišně.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články