Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Co je nového v aplikaci Zprávy v iOS 16?

Napsal

dne

Společnost Apple již několik let usilovně pracuje na vývoji svého vlastního messengeru iMessage, který je součástí aplikace Zprávy. Kromě nejrůznějších změn napříč platformou zůstává i nadále pouze pro zařízení od Applu. V současné době nedošlo k žádnému pokroku v jeho zobrazování na Androidu. Přesto se v Cupertinu snaží uživatelům poskytnout co nejvíce užitečných funkcí. Letošní aktualizace zavedla možnost upravit již odeslanou zprávu, zrušit odeslání, označit zprávu jako nepřečtenou a obnovit smazaný chat.

Jak změnit zprávu na iPhone?

Po dlouhém odkládání se konečně v nejnovějším systému iOS 16 objevila možnost upravit již odeslanou zprávu. Velmi často si totiž všimneme překlepů nebo nějaké chyby až po odeslání zprávy. Nicméně není to úplně bez omezení. Na možnost editace odeslané zprávy máte pouhých 15 minut, přičemž je možné provést úpravy pouze pětkrát. Obecně by to ale mělo být dostačující.

Je ale třeba poznamenat, že pokud příjemce nefunguje na nejnovějším iOS 16, iPadOS 16, nebo macOS Ventura, místo upravené zprávy se mu odešle další s doprovodným textem „U zprávy byly provedeny úpravy“ kde bude místo elipsy uveden opravený text. Chcete-li upravit zprávu v iMessage, musíte provést následující: Otevřete aplikaci Zprávy a najděte zprávu, kterou chcete opravit. Podržte na něm prst, dokud se nezobrazí kontextová nabídka. Klikněte na tlačítko „Upravit“ a proveďte potřebné změny. Odešlete opravenou zprávu pomocí modrého zaškrtnutí.

Upravená zpráva se zobrazí v chatu a pod ní bude nápis „Upraveno“. Kliknutím na něj můžete vidět historii, jak zpráva vypadala před opravou.

How to edit & unsend messages on iPhone in iOS 16 | Tech Advisor

Jak zrušit zprávu na iPhone

Další důležitou funkcí, na kterou se dlouho čekalo, je možnost zrušit odeslání zprávy . Nebo, jednodušeji řečeno, banální smazání odeslané zprávy . Tato funkce má stejné omezení na verze operačního systému – bude správně fungovat pouze na nejnovějších. V systému iOS 15 a starším uvidí příjemce zprávu, jako by se nic nestalo. Časový interval, ve kterém je tato funkce dostupná, se zkrátí z 15 minut na dvě. K jeho použití budete potřebovat:

  • Otevřete aplikaci Zprávy a najděte zprávu, kterou chcete smazat.
  • Podržte na něm prst, dokud se nezobrazí kontextová nabídka.
  • Klikněte na tlačítko „Zrušit odeslání“.

Vybraná zpráva zmizí s krásnou animací výbuchu. Když se ji rozhodnete smazat, mějte na paměti výše uvedená omezení. Na rozdíl od editace v tomto případě prakticky není čas na přemýšlení.

Jak obnovit zprávy na iPhone

Dříve při mazání chatu ve Zprávách nebylo možné jej zpětně obnovit. Někdy velmi důležité zprávy zmizely kvůli náhodnému smazání. Počínaje iOS 16 má tato aplikace také složku Nedávno smazané, ve které se smazané chaty ukládají po dobu 30 dnů a lze je kdykoli obnovit. Chcete-li to provést, postupujte takto:

  • Otevřete aplikaci Zprávy.
  • Klikněte na tlačítko „Upravit“ v levém horním rohu.
  • Vyberte „Zobrazit naposledy smazané“.
  • Zaškrtněte políčka u chatů, které chcete obnovit, a klikněte na tlačítko „Obnovit“ v pravém dolním rohu obrazovky.

Po těchto akcích se chat znovu objeví na hlavní obrazovce aplikace. A hlavně, nic důležitého teď nezmizí beze stopy.

Jak označit zprávu jako nepřečtenou

Někdy je však vyžadována odpověď na zprávu, která vám byla zaslána, nikoli hned v okamžiku přijetí, ale po určité době. V takové situaci hrozí, že na to prostě zapomenete. Aby se tomu zabránilo, iOS 16 zavedl možnost označit chat jako obsahující nepřečtenou zprávu. Na ikoně aplikace se pak rozsvítí nálepka s počtem chatů, které takové zprávy obsahují, a už nikdy neprojdete kolem. Chcete-li označit chat jako nepřečtený, postupujte takto: Otevřete aplikaci Zprávy. Přesuňte požadovaný chat přejetím zleva doprava. Klikněte na modré pole, které se objeví po odsazení.

Na vybraném chatu se okamžitě objeví modrá tečka a ikona aplikace na ploše dostane odpovídající nálepku. Upozorňujeme, že tato možnost platí pro chaty s libovolnými zprávami: iMessage (modré zprávy) i SMS (zelené zprávy). Ale úpravy a zrušení odesílání je možné pouze při použití iMessage. Mějte to na paměti při chatování s někým prostřednictvím výchozí aplikace Zprávy. Během testování všechny tyto funkce fungovaly správně a nedošlo k žádným chybám.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články