Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Co dělat, když se do AirPods dostane voda?

Napsal

dne

Když nám v roce 2016 představili AirPods, koncept bezdrátových sluchátek se dramaticky změnil. Sluchátka se ukázala být tak úspěšná, že když si představíte, že celá společnost Apple prodává sluchátka sama, pak by v prodeji obešly tak velké společnosti jako Adobe, Spotify nebo Twitter. Mnoho uživatelů AirPods se v průběhu let muselo potýkat s odolností proti vodě. V roce 2016 bylo mnoho sluchátek chráněno IP, ale Apple šel jinou cestou. Pokud jste se přesto setkali s problémem vniknutí vody, pak vás rozhodně budou zajímat následující řádky.

Po celou dobu, co Apple prodává sluchátka, jsou před vlhkostí chráněny pouze starší modely AirPods Pro. Na jedné straně lze společnosti porozumnět. Jen málo lidí používá sluchátka pod vodou. A dobře sestavená sluchátka jakékoli značky se mohou pochlubit ochranou proti dešti. Už jsme ale psali, že v poslední době uživatelé aktivně bojují za právo na opravu nebo výměnu AirPodů, obviňují Apple ze záměrné výroby neopravitelného příslušenství. Používal jsem bezdrátová sluchátka Xiaomi, Bose a další a nikdy jsem se nesetkal s problémem zvlhnutí v dešti. Všechny modely se s jakýmkoli nepříznivým počasím vyrovnaly. Nepřikládal jsem tomu ani žádnou důležitost.

Na oficiálních webových stránkách Apple doporučuje vyhnout se jakémukoli kontaktu AirPods s vodou. První i druhá generace bezdrátových sluchátek si navíc netyká s vlhkostí. Hned by se mělo říci, že kromě samotného pronikání vlhkosti záleží na obrovském počtu parametrů. A samozřejmě bude lepší, když jste jedno sluchátko upustili do čisté vody. Existují však také případy, kdy byly AirPods vyprány v pračce nebo upuštěny do džemu. Pak bude situace ještě horší.

Nemusí být hned potřeba vyměnit Airpody za nové. nejprve je musíte vytáhnout a vyjmout z pouzdra. Čím rychleji to uděláte, tím vyšší je pravděpodobnost příznivého výsledku. Potom byste se měli pomocí mechanických pohybů pokusit odsát co nejvíce vlhkosti. Nepřehánějte to. Dále budete muset najít hadřík na otření sluchátek. K tomu je ideální mikrovlákno. Když jsem na tento problém osobně narazil, použil jsem ubrousek na brýle. Pokud nemáte po ruce nic vhodného, ​​papírový ručník, kapesník nebo toaletní papír se bude hodit. Pokud je i pouzdro poškozené, musí být ponecháno otevřené. Oddělte ho od sluchátek. K sušení můžete použít klimatizaci nebo vysoušeč vlasů, ale pozor, v záchvatu emocí můžete jednoduše vypálit náhlavní soupravu, pak rozhodně nebudete moci opravit sluchátka.

Nyní, když jsme utřeli sluchátka a byla zvenčí suchá, pokračujeme do vnitřních částí. A zde je analogie s Apple Watch velmi žádoucí. Když hodinky ponoříte do vody, ve spodní části displeje je ikona kapky, která pomocí zvukových vln pomůže odstranit veškerou vlhkost z reproduktorů hodinek. U AirPods to není možné, ale vždy se můžete obrátit na software třetích stran. V tomto případě nám pomůže aplikace Teams na iPhonu. Dále musíte načíst příkaz WaterEject. Po načtení stiskněte Získat zástupce, poté přejděte dolů a stiskněte Přidat nespolehlivý příkaz zástupce. Připojíme sluchátka k iPhonu, spustíme aplikaci Commands a aktivujeme WaterEject. Palci obou rukou stiskněte všechny senzory a otvory, kromě reproduktorů.

NEVKLÁDEJTE AIRPODY DO UŠÍ , je to nebezpečné. Stiskněte tlačítko Begin Water Ejection a postup opakujte, dokud z reproduktorů nevyteče veškerá vlhkost.

Toto schéma může fungovat, pokud AirPods stále vykazují známky života a mohou se připojit k vašemu iPhonu. V opačném případě si budete muset koupit nová sluchátka. Na základě osobní zkušenosti vám dám jednu radu: žádnou paniku. V každém kroku pečlivě dodržujte pokyny. Pokud se najednou rozhodnete použít vysoušeč vlasů, nezapomeňte, že sluchátka jsou plastová a během několika sekund se vám mohou rozpustit před očima.

Use Water Eject Siri Shortcut To Take Water Out Of iPhone's Speaker Grill - iOS Hacker
Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články