Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Napsal

dne

Od značky Niceboy jsme toho v minulosti testovali poměrně dost, nicméně až teprve nyní se do redakce dostal parádní fitness náramek, který nabízí celkem slušnou výbavu, ale především přijatelnou pořizovací cenu. Kromě sluchátek, akčních kamer, či reproduktorů jsme se rozhodli změřit svoji fyzickou aktivitu prostřednictvím sportovního doplňku a nyní se můžeme podělit o naše zkušenosti. Jedná se konkrétně o variantu Niceboy X-fit Active s měřením tepové frekvence, krevního tlaku a plnou vodotěsností IP67. Vyplatí se investovat do tohoto modelu a jaké jsou naše pocity z testování? Čtěte dál…

Pokud se budeme soustředit na obsah balení, pak není třeba dlouhého rozepisování. Výrobce totiž vsadil na tradiční kartonovou krabičku, ve které najdeme pouze samotný fitness náramek Niceboy X-fit ACTIVE v černém provedení a uživatelský manuál v češtině pro správné používání. K dobíjení totiž nepotřebujete externí kabel, nebo jiný speciální síťový puk, stačí rozpojit článek řemínku, který odkryje dobíjecí plošky. Jedná se o praktické řešení, což rozhodně chválíme. Tuto vychytávku využijete v situacích, kdy na cestách dochází šťáva. Nemusíte totiž přemýšlet, zda máte v batohu přibalený microUSB kabel na spojení k externí baterii. Silikonový řemínek tedy můžete snadno sejmout a nahradit ho nový v případě opotřebení, nicméně náhradní bude zřejmě problém sehnat.

Dostáváme se k samotnému produktu a jeho zpracování. Vzhledem k technickým rozměrům 250 mm x 20 mm x 12 mm je náramek ideální také na dámském zápěstí a ve spojení s hmotností 25 gramů vás při sportu nebude jakkoliv omezovat. Kombinace černé dokonale ladí ke každému „outfitu“ a díky elegantnímu designu ho můžete vzít klidně i do společnosti. Silikonový řemínek je dostatečně dlouhý, pohodlný a jsme přesvědčeni o tom, že díky velkému množství upínacích prvků bude sedět každému. Na přední straně se rozkládá velký, barevný TFT displej 0,96“ jenž se postará o zobrazení potřebných informací. Při našem testování ale trošku pohořel na přímém slunci, což se však dalo očekávat kvůli lesklému povrchu, nicméně s tím se setkáváme i u konkurenčních modelů. Na spodní straně pak objevíme chytrý senzor se zelenou LED diodou, která sleduje vaši sportovní aktivitu.

Příjemně nás ale překvapila výdrž baterie na jedno nabití. Uvnitř objevíme miniaturní akumulátor s kapacitou 105 mAh a jak uvádí výrobce, fitness náramek Niceboy X-fit Active zvládne aktivně pracovat 5 až 7 dní, což při standardním používání odpovídá. Nicméně nabíjení je poměrně rychlé a zabere vám maximálně 90 minut (doporučujeme adaptér např. od mobilního telefonu s výstupním proudem alespoň 1A a napětí 5V). Pokud se budeme soustředit na uživatelské prostředí, výchozí obrazovka zobrazuje kromě aktuálního času také počet ušlých kroků, nebo spálené kalorie. Za zmínku stojí možnost zvolit si libovolný vzhled úvodní obrazovky dlouhým podržením spodního tlačítka. K dispozici jsou celkem tři základní motivy, tedy analogový režim, digitální a multifunkční a jednotlivými ukazateli. Kompletní ovládání probíhá právě prostřednictvím zmíněného „dotykového“ tlačítka pod displejem, který reaguje na kliknutí. Mezi jednotlivými funkcemi náramku přepínáte pomocí krátkého stisku a podržením zobrazíte další možnosti či potvrdíte vybranou funkci.

Uživatelské prostředí je jednoduché a rychle se v něm zorientujete. Jediným nedostatkem je absence češtiny v nabídce, takže si zopakujte základní anglická slovíčka. Mezi jednotlivými obrazovkami můžete vybírat ze srdečního tepu, krevního tlaku, počtu kroků. Nechybí ani stopky, jednotlivé sporty, spánek, nebo ikonka s informacemi o aktuální verzi systému. Co se týká sportovních funkcí, na výběr máte z několika předvybraných sportů (chůze, běh, cyklistika, horolezectví) a v aplikaci FitcloudPro si můžete vybrat další dle dostupnosti. Pokud chcete naměřené hodnoty sledovat podrobněji, pak si můžete do vašeho zařízení stáhnout bezplatnou aplikaci FitCloudPro z Google Play (podporován Android 4.4 a novější) či App Store. (podporován iOS 8.2 a novější).

Po nainstalování výše uvedeného titulu můžete využít další skvělé funkce. Jedná se například o monitoring spánku, u kterého lze zobrazit přehledy a statistiky vašeho spánku. Mimochodem, senzor pro měření spánku se automaticky zapíná ve 20:00. Další skvělou funkcí je pitný režim, u kterého si nastavíte upozornění na dostatečný přísun tekutin. V nabídce nechybí ani režim nerušit, výzva k aktivitě, která vás donutí k protažení (vhodné při sedavém zaměstnání), nebo třeba zapnutí displeje otočením zápěstí. Pokud náhodou někde náramek zapomenete, můžete si ho přes Bluetooth tzv. prozvonit. Stejně tak to funguje s mobilním telefonem, rozhodně skvělá funkce pro všechny, kdo často ztrácí věci.

Po nastavení můžete taktéž přijímat upozornění na telefonní hovory, SMS a zprávy z dalších aplikací. Za zmínku stojí rozhodně certifikace IP67, což odpovídá úrovni ochrany při běžných aktivitách. Doporučujeme však nepoužívat náramek při potápění, může dojít k poškození a následná reklamace není možná. Mimochodem, hodnoty z měření jsou poměrně přesné, srovnávali jsme několik modelů zároveň a výsledky byly velmi shodné. Abychom tento model shrnuli, pokud hledáte parťáka na sport, který se postará o kompletní správu vašeho zdravotního stavu a detailně zpracuje hodnoty do statistik, pak se jedná o ideální variantu, která vás vyjde na pár stovek. Designově je náramek parádně zpracovaný, disponuje řadou užitečných funkcí a zvládne ho ovládat jakákoliv generace. Jedinou nevýhodou je výše zmíněná horší čitelnost na slunci, s tím ale musíte počítat také u dražších modelů. Tento parádní model můžete pořídit na stránkách našeho partnera Niceboy za příjemných 777 korun.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články