Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Chytrá karanténa od Apple pro sledování pacientů s Koronavirem.

Napsal

dne

Začátkem dubna 2020 Apple a Google oznámily společné vytvoření systému pro sledování pacientů s koronavirem. Myšlenka je taková, že pokud se osoba dozví o pozitivní diagnóze koronaviru, pak o ní sám informuje speciální aplikaci a zbytek o ní bude vědět pomocí systému pro sledování kontaktů pro iOS a Android. To znamená, že telefony bez znalosti samotných uživatelů si budou navzájem vyměňovat informace (anonymní kryptografické klíče), a tak osoba okamžitě pomocí push notifikace zjistí, zda byl v kontaktu s potenciálním nosičem viru. 20. května společnost Apple vydala iOS 13.5, který již má zabudovaný nový systém pro sledování kontaktů a druhý den se objevila první aplikace, která jej používá.

Coronavirus tracking apps: How are countries monitoring infections ...

Podle informací BBC byla ve Švýcarsku vydána první aplikace využívající sledování kontaktů od společností Apple a Google. Tato aplikace se nazývá SwissCovid a v současné době není k dispozici ke stažení všem, ale pouze zaměstnancům řady organizací, které jsou nuceny vykonávat své činnosti během pandemie koronaviru.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články